7. listopadu 2008 • 18:21

Dukla vyhrála ve Vítkovicích

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

AKTUALIZOVÁNO - Fotbalisté pražské Dukly zvítězili v dnešním zápasu 15. kola druhé ligy ve Vítkovicích 1:0 a na třetím místě tabulky ztrácejí jen dva body na postupové příčky.

Nepříliš pohledný zápas rozhodl gól kanonýra Luďka Zelenky v 83. minutě.
Až do 83. minuty, kdy Zelenka překonal výborně chytajícího brankáře Vítkovic Uvarenka, viděli diváci vyrovnané utkání.

Domácí v prvním poločase díky důraznému napadání soupeře prakticky nepustili do žádné šance, jedinou výjimkou byla 35. minuta, kdy Uvarenko zlikvidoval střely Zelenky a Kulvajta.

Ostravský celek byl nejblíže gólu při dvou pokusech středopolaře Mikulenky, ten však branku Dukly v obou případech z 16 metrů přestřelil. Jediný gól tak rozhodl, že Pražané už pojedenácté za sebou neprohráli a zařadili se do hry o postup mezi elitu.

Výsledek - 15. kolo:
Vítkovice - Dukla 0:1 (0:0)
Branka: 83. Zelenka.
Rozhodčí: Příhoda - Košec, Dobrovolný.
ŽK: Křiva - Kolomazník, Svatonský, Macháček, Mikula.
ČK: 83. Křiva.
Diváci: 735.

Vítkovice
: Uvarenko - Derych, Švestka, Doležal, Silveira - Hanák, Mikulenka, Křiva, Pulkert (87. Fromelius) - Plešek (56. Poznar), Diviš.
Trenér: Palička.

Dukla
: Svoboda - Mikula, Macháček, Novotný, Šmíd - Svatonský (87. Palša), Vorel, Kolomazník (88. Kučera), Malý - Zelenka, Kulvajt (46. Hanus).
Trenér
: Bittengel.

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.