8. listopadu 2008 • 12:49

Sokolov čeká na výhru už čtyři zápasy

Jan Holenda (vlevo) z rezervy pražské Sparty v souboji s Petrem Tlustým z Jihlavy.
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský

Fotbalisté Sokolova remizovali v sobotním utkání druhé ligy 2:2 s HFK Olomouc. Svěřenci Martina Haška tak nevyhráli už počtvrté za sebou a vzdaluje se jim čelo tabulky.

Výsledky 15. kola:

FK Baník Sokolov - 1. HFK Olomouc 2:2 (1:1)
Branky: 37. Šmerda, 63. Čupr - 19. Korčián, 60. Kalvoda. ŽK: Hájovský - Dadák, Kučerňák, Čučka, Josefík. Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Koval. Diváci: 1780.
Sokolov: Ilizi - Kaplan, Hájovský, Knakal, Čupr - Podrazký (74. Habai), Čada, Šmerda, Vaněček - Salák (57. Duchnič), Jirouš. Trenér: Hašek.
HFK: Doležal - Dadák, Lukášek, Kalvoda (77. Čučka), Josefík - Lošťák, Kučerňák, Zlatohlavý, Krutý - Galajda, Korčián. Trenér: Mucha.

Utkání lépe začal favorizovaný domácí Baník, ovšem z ojedinělého útoku vstřelili první gól zápasu hosté. V 19. minutě se Zlatohlavý s míčem probil k sokolovskému vápnu, přihrál Korčianovi, který přesnou střelou k tyči nedal Ilizimu šanci.

Po vstřelené brance domácí ještě více zabrali, měli převahu, avšak při snaze o vyrovnání je brzdila nepřesnost finálních přihrávek. Agilní Vaněček s Podrazký posílali jeden centr za druhým, ale nedokázali najít spoluhráče, který by zakončil. Vše se změnilo v 37. minutě, kdy se po Podrazkého přímém kopu dostal míč ve vápně ke Šmerdovi a ten ho skluzem poslal do olomoucké branky.

Do druhého poločasu vstoupili domácí opět dobře, Jiroušovi ale jeho samostatný únik vychytal hostující Doležal. V 60. minutě se měnilo skóre. Po standardní situaci hlavičkoval z hranice vápna Kalvoda a obloučkem přehodil Iliziho.

Už o tři minuty později vyrovnal z přímého kopu Čupr, když střelou přes zeď nedal Doležalovi možnost míč chytit. Od té doby Baník zatlačil svého soupeře na jeho polovinu a snažil se o vstřelení rozhodující branky. Úporná snaha domácích však byla marná.

Sparta B - Jihlava 0:2 (0:0)
Branky: 68. Rabušic, 81. Schneider. Rozhodčí: Ardeleánu - Handlíř, Tacina. ŽK: Smetana, Sedláček, Droppa - Da Silva. Diváci: 217.
Sparta B: Grigar - Droppa, P. Mareš, Doležal, Smetana (81. Třešňák) - Glaser (67. Jungr), Kokoška (75. Folprecht), Sedláček, Podaný - J. Kadlec, Holenda. Trenér: Svoboda.
Jihlava: Vojáček - Da Silva, Kadlec, Dupal (64. Cihlář), Vepřek - Tlustý, Gába, Urban, Schneider - Rabušic (79. Kaplan), Faldyna. Trenér: Marko.

Čtvrtou prohru za sebou si připsal rezervní tým Sparty na domácím hřišti proti favorizované Jihlavě. Ta se dostala do první vážnější situace již ve 3. minutě, brankáře Grigara poté zaměstnávaly především střely ze střední vzdálenosti a nebezpečné standardní situace.

Blízko k úvodní brance zápasu byl v 59. minutě mladý útočník Jan Kadlec, hlavičku mu ale skvělou robinzonádou chytil Vojáček. Do vedení šli nakonec hosté, když se dostal do brejku Tlustý, křížnou přihrávkou našel Rabušice, pro kterého již nebyl problém do odkryté branky skórovat.

V 81. minutě pak přišel další rychlý kontr, kapitán Faldyna poslal před Grigara nadýchaný centr, na který si naběhl z druhé vlny Schneider a podruhé rozvlnil síť sparťanské branky.