a dozvíte se vše jako první.
31. července 2009 • 19:59

Dukla vstoupila do druhé ligy vítězně

Fotbalisté Dukly Praha Tomáš Kulvajt a Michal Kolomazník (vpravo) oslavují gól.
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík

Fotbalisté pražské Dukly vstoupili do nového ročníku druhé ligy vítězstvím. Hlučínského nováčka dnes na svém stadionu porazili 2:1 brankami Chigoua a Bergra, za hosty snížil až v závěru Prokeš.

Po dvacetiminutovém oťukávání přišla první šance Dukly: Šimlovu hlavičku vyrazil Kosmál, který zlikvidoval i Chigouovu dorážku zblízka. V 27. minutě pronikl zleva do pokutového území Berger, ideálně přihrál a nabíhající Chigou prudkou ranou z šesti metrů skóroval.

Těsně po přestávce po kombinaci Kolomazníka s Chigouem zakončil akci Berger střelou podél brankáře na 2:0. V 70. minutě tečoval Chigou hlavou Kolomazníkův centr z přímého kopu, avšak brankář Kosmál na poslední chvíli zareagoval.

V 81. minutě zahrozili hosté: po centru z levé strany hlavičkoval do tyče Prokeš a odražený míč skončil těsně mimo. V 86. minutě se situace téměř opakovala, tentokrát však míč, odražený od tyče, dorazil Prokeš z brankové čáry do sítě. Poslední šanci Hlučína po Koubkově střele z úhlu vyrazil brankář Svoboda na roh a Dukla tříbodový zisk udržela.

Dukla Praha - Hlučín 2:1 (1:0)
Branky:
27. Chigou, 48. Berger - 86. Prokeš. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Lhoták. ŽK: Dobeš (Hlučín). Diváci: 512.