a dozvíte se vše jako první.
27. října 2015 • 19:12

Boleslav uspěla v poháru i v oslabení, Příbram porazila Hradec

Jan Chramosta se postaral o jedinou branku utkání
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý

MOL CUP | Fotbalisté Mladé Boleslavi i v oslabení zvládli úvodní osmifinále MOL Cupu a na hřišti Karviné vyhráli 1:0. Stejným výsledkem uspěla Příbram na půdě rovněž druholigového soupeře Hradce Králové.

Boleslav spasil Chramosta

V Karviné se proti sobě postavila nejlepší obrana druhé ligy a nejlepší útok nejvyšší soutěže. Možná i proto se na úvodní šanci čekalo bezmála půl hodiny, pak domácí Puchel hlavičkoval těsně nad a stejně dopadl i hostující Křapka. Uspěl až Chramosta, který si po Skácelově přihrávce poradil s obráncem a zamířil přesně k tyči.

Ani po přestávce se na hřišti příliš nedělo, což změnila 70. minuta. Malpon dostal po faulu druhou žlutou kartu a domácím se naskytla možnost přesilové hry. Karviná ji však využít nedokázala, protože Budínského vychytal Diviš a Kurušta v závěru mířil nepřesně. Odveta se bude hrát 24. listopadu.

Karviná - Mladá Boleslav 0:1 (0:0)

Branka: 43. Chramosta. Rozhodčí: Marek - Hájek, Caletka. ŽK: Malpon (M. Boleslav). ČK: 70. Malpon. Diváci: 1522.

Sestava M. Boleslavi: Diviš - Křapka (58. Rada), Kúdela, Polom - Malpon - Bořil, Čermák, Skácel (69. Zahustel), Fleišman - Chramosta, Klobása (72. Ščuk). Trenér: K. Jarolím

Příbram si poradila v Hradci

Hradec s Příbramí odehrál mnohem živější utkání a jen v prvním poločase promarnily oba celky několik dobrých střeleckých možností. Domácího Plašila s Javůrkem vychytal Švenger, zatímco za hosty nepřesně hlavičkoval Zápotočný a Bednářovu střelu zastavil na poslední chvíli obránce Chleboun.

Také ve druhém poločase měl lehce navrch Hradec. Když si ale s pokusy Súkenníka i Vlkanovy poradil Švenger, gólu se dočkala Příbram. V 71. minutě se o to postaral Barák, který po závaru před brankou nadvakrát překonal domácího gólmana Lindra. Postup může Příbram stvrdit v domácí odvetě 11. listopadu.

Úvodní utkání osmifinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

Hradec Králové - Příbram 0:1 (0:0)

Branka: 71. Barák. Rozhodčí: Machálek - Peřina, Pochylý. ŽK: Malinský, Javůrek - Tregler, Končal.

Sestava Příbrami: Švenger - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Štípek, Hnaníček (46. Tregler), Pilík (86. Brandner), Suchan (57. Končal), Barák - Bednář. Trenér: Tobiáš.

Témata:  sport, fotbal, boleslav, karviná