MOL Cup SESTŘIH: Nečekaná prohra! Sparta padla v Pardubicích 0:1

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty nezvládli v prvním zápase osmifinále MOL Cupu roli favorita. Na půdě druholigových Pardubic dovolili domácím od začátku mnoho šancí a nakonec po zásluze prohráli 0:1. Od těžší porážky uchránil Letenské brankář Marek Štěch. Svěřenci Zdeňka Ščasného každopádně mohou vše napravit, za dva týdny je čeká odveta na domácím hřišti.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný kromě absentujících reprezentantů nasadil většinu opor. Pardubice však od začátku favorita zatlačily a brankář Štěch musel vyrážet nepříjemné střely Řezníčka, Jeřábka i Fouska. Obrovskou šanci Pražanů zahodil ve 22. minutě Mareček, který po Hybšově centru v malém vápně hlavičkoval mimo.

Po půl hodině aktivnější domácí otevřeli skóre. Fousek po náběhu z levé strany našel volného Kim Te-wona a korejský záložník se snadno trefil do odkryté branky. Před pauzou se pokusil odpovědět Konaté, ale Knobloch jeho ránu vyrazil.

MOL Cup SESTŘIH Pardubice - Sparta 1:0. Zasloužená prohra favorita

Pardubický gólman se v úvodu druhého poločasu blýskl i proti hlavičce střídajícího Lafaty z rohu. V 64. minutě Spartu zachránil od druhé inkasované branky výborný Štěch, jenž zblízka vykopl Řezníčkovu střelu. Domácí v závěru dobře bránili a lídra nejvyšší soutěže do velkého tlaku nepustili. Souboj Lafaty s Knoblochem po dalším rohovém kopu znovu vyhrál brankář Východočechů.

Pardubice udržely domácí neporazitelnost i po devátém soutěžním utkání sezony a v poháru vyhrály i čtvrtý duel bez inkasované branky.

Úvodní utkání osmifinále MOL Cupu:

FK Pardubice - Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 32. Kim Te-won. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Hájek. ŽK: Kakrda, Kopřiva, Kim Te-won, Knobloch - Matějovský. Diváci: 2755 (vyprodáno).

Sestava Sparty: Štěch - Mareček, Holek, Brabec, Hybš (76. Juliš) - Steinhöfer (46. Lafata), Hušbauer, Jiráček (46. Costa), Matějovský, Konaté - Fatai. Trenér: Ščasný.

Klíčové momenty utkání:

MOL Cup Pardubice - Sparta: Zmatky ve sparťanské obraně

MOL Cup Pardubice - Sparta: Lafata znovu nepřekonal Knoblocha

MOL Cup Pardubice - Sparta: Domácí mohli zvýšit vedení, Kakrda ale brejk zazdil

MOL Cup Pardubice - Sparta: Hrubka hostujících obránců! Favorita zachránil Štěch

MOL Cup Pardubice - Sparta: Tutovka domácích! Brankář Štěch se ale předvedl

MOL Cup Pardubice - Sparta: Brabec se nedomluvil se Štěchem! Domácí chybu málem potrestali