16. srpna 2016 • 19:07

Brzký konec Příbrami! Z poháru ji vyřadilo třetiligové Litoměřicko

Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona
Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci

Fotbalisté Příbrami jsou po Teplicích druhým prvoligovým celkem, který v MOL Cupu končí už ve 2. kole. Na hřišti třetiligového Litoměřicka prohráli 1:3, navázali tak na nevydařený vstup do sezony. Připsali si už čtvrtou soutěžní prohru v řadě.

Oproti lize, kde Příbramští prohráli všechny tři kola, udělal trenér Martin Pulpit mnoho změn. Mimo jiné nastoupila vůbec poprvé nová posila Jiránek. Šanci od začátku dostali i Boháč, Kvída, Pecháček, Moravec či Mahmutovič, který doháněl tréninkové manko.

Jenže Litoměřicko udeřilo hned z první vážnější šance, v níž se hlavou prosadil Kacafírek. Domácí útočník navíc ve 23. minutě proměnil i pokutový kop a se čtyřmi góly se dotáhl na čelo tabulky střelců. A ještě do poločasu zvýšil Faust.

Hned po změně stran kopali penaltu i Příbramští. Proměnil ji střídající Rezek a vykřesal pro favorita naději. Víc už ale hosté v útoku nevymysleli a museli spolknout další porážku.

Dosud postoupilo sedm ligových celků. Dalších šest týmů do soutěže vstoupí až ve 3. kole. Ve 2. kole se ještě představí Zlín v Třebíči.