21. září 2016 • 18:49

Plzeň rozdrtila v poháru Hlučín 7:0. Baník končí už ve třetím kole

Jan Baránek vstřelil úvodní branku proti Hlučínu (archivní foto)
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli s přehledem utkání 3. kola MOL Cupu na půdě Hlučína a po výhře 7:0 postoupili do dalšího kola. Postup slaví také Dukla, která porazila Velké Meziříčí 2:1. Překvapením však je vypadnutí Baníku Ostrava, který padl na hřišti Litoměřicka 1:2 a ze soutěže vypadl.

Trenér Plzně Roman Pivarník dal proti Hlučínu šanci hráčům, kteří nehráli v neděli ligu. Poprvé se tak v plzeňském dresu představil Suchan, zahráli si i Řezník, Baránek, Krmenčík, Kovařík či uzdravený Hrošovský. A od začátku soupeře přehrávali.

Skóre otevřel po rohovém kopu stoper Baránek. Ještě do poločasu zvýšil Kace, který tak mohl slavit první branku v dresu Viktorie. Po změně stran pak střídající Zeman nahrál na gól Řezníkovi, krátce nato Suchan vybojoval penaltu, kterou proměnil Poznar.

Ani jasné vedení Plzni nestačilo a hnala se za dalšími góly. Zeman další asistencí připravil gól pro Krmenčíka. V 79. minutě fauloval ve vápně Hudeczek a byl vyloučen. Viktoriáni proměnili i druhou penaltu, tentokrát se o to postaral Ďuriš. A skóre završil Hořava, který tak navázal na dvě nedělní trefy.

To Dukla se musela na postup více zapotit. Třetiligové Velké Meziříčí dlouho odolávalo, jeho obranu pokořil až v 62. minutě Miloševič. Jenže Dukla vedla jen tři minuty, než srovnal z penalty Demeter po Bezpalcově faulu.

O další tři minuty později odpískal sudí pokutový kop i na druhé straně, když fauloval domácí gólman. Hanousek si s penaltou taktéž poradil a Dukla už těsně vítězství uhájila.

Pohár naopak končí pro Baník Ostrava, který prohrál 1:2 na hřišti třetiligového Litoměřicka. To si tak po vyřazení prvoligové Příbrami připsalo další cenný skalp.

3. kolo českého fotbalového poháru - MOL Cupu:

Hlučín - Viktoria Plzeň 0:7 (0:2)

Branky: 16. Baránek, 44. Kace, 56. Řezník, 58. Poznar z pen., 67. Krmenčík, 80. Ďuriš z pen., 89. Hořava. Rozhodčí: Machálek - Dobrovolný, Podaný. ČK: 79. Hudeczek (Hlučín).

Sestava Plzně: Bolek - Řezník, Hejda, Baránek, Kovařík - Petržela (46. Zeman), Kace (46. Hořava), Hrošovský, Suchan - Krmenčík, Poznar (59. Ďuriš). Trenér: Pivarník.

Domácí:

Hosté: 16. Baránek, 44. Kace, 55. Řezník, 57. Poznar, 67. Krmenčík, 79. Ďuriš, 89. Hořava

Domácí: Hlaváč – Massaniec, Heiník, Žižka, Badalyan, Foltýn, Dostál (55. Sasín), Hudeczek, Krejčí, Lukáš (73. Fišer), Szotkowski (66. Jančík)

Hosté: Bolek – Řezník, Hejda, Baránek, Kovařík – Petržela (46. Zeman), Kace (46. Hořava), Hrošovský, Suchan – Krmenčík, Poznar (58. Ďuriš)

Domácí: Hudeczek, Hlaváč, Hudeczek (č)

Machálek Jan – Dobrovolný Zdeněk – Podaný Marek

Městský fotbalový stadion

1412 diváků

Litoměřicko - Baník Ostrava 2:1 (0:0)
Branky: 54. Kabele, 73. Šimkovský - 71. Sus.

Velké Meziříčí - Dukla Praha 1:2 (0:0)

Branky: 65. Demeter z pen. - 62. Miloševič, 69. Hanousek z pen. Rozhodčí: Marek - Antoníček, Šimáček.

Sestava Dukly: Hroššo - Miloševič, Kušnír, Bezpalec, Preisler - Hanousek, Čajič, Koval (74. Vopat) - Néstor (61. Tetour), Olayinka, Manzia (56. Juroška). Trenér: Hynek.

Ústí nad Labem - Zbrojovka Brno 1:4 (1:1)

Branky: 38. Procházka - 41. a 80. Řezníček, 49. Pašek, 83. Hyčka. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Poživil.

Sestava Brna: Veselý - Šural, Vraštil, Jovanovič, Lutonský (46. Pašek) - Sedlák, Lacko (78. Buchta) - Hyčka, Weber (69. M. Škoda), Přichystal - Řezníček. Trenér: Habanec.