Skvělý Kadlec! Gólem ve 4. minutě nastartoval výhru Frankfurtu

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

VIDEO | Tomuhle se říká začátek nového angamžá! Pět dní poté, co útočník Václav Kadlec vstřelil za Frankfurt dvě branky do sítě Brém, se premiérově trefil i v Evropské lize. Český útočník otevřel skóre zápasu s Bordeaux, Frankfurt nakonec vyhrál jasně  3:0.

Bývalý sparťanský útočník Kadlec se radoval už ve 4. minutě, když se na hranici ofsajdu dostal k míči a střelou k tyči otevřel skóre. Krátce nato zvýšil Russ a ve druhé půli završil výhru Eintrachtu Djakpa z přímého kopu. Když pak půl hodiny před koncem dostal červenou kartu Orban, utkání už se jen dohrávalo. Kadlec v 80. minutě vystřídal.

Utkání Frankfurt - Bordeaux jsme sledovali ONLINE zde »

Hosté:

Domácí: Trapp – Jung (C), Zambrano, Anderson, Djakpa – Aigner, Rode (69. Celozzi), Russ, Barnetta, Inuj (46. Flum) – Kadlec (81. Lakić).

Hosté: Carrasso (C) – Faubert (46. Chalmé), Henrique, Bréchet, Orban – Traoré, Biyogo Poko (69. Ben Khalfallah), Sertic, Maurice-Belay (64. Poundjé) – Rolán, Jussiê.

Domácí: Wiedwald, Lanig, Schröck, Flum, Joselu, Lakić, Celozzi

Hosté: Olimpa, Chalmé, Poundjé, Obraniak, Ben Khalfallah, Bellion, Diabaté

Domácí: Russ, Celozzi

Hosté: Orban (č), Rolán, Traoré

Marriner – Burt, Long (všichni ENG)

Frankfurt Stadion, Frankfurt am Main

Z výhry se radoval i Ondřej Mazuch, který byl v základní sestavě Dněpropetrovsku při vítězství 1:0 na hřišti rumunského Pandurii Targu Jiu. Jeho spoluhráč brankář Jan Laštůvka zůstal jen mezi náhradníky. Do hry nezasáhl ani útočník PAOKu Soluň Tomáš Necid, který z lavičky sledoval výhru svých spoluhráčů 2:1 nad Šachťorem Karaganda.

Naopak porážku musel skousnout Zdeněk Ondrášek, jehož Tromsö nepřekvapilo na hřišti favorizovaného Tottenhamu a prohrálo 0:3. Dva góly dal Defoe, třetí přidal Eriksen. Bývalý hráč Českých Budějovic strávil v sestavě norského celku celé utkání.

Mezi střelce se zapsal také bývalý Kadlecův spoluhráč ze Sparty Wilfried Bony, který gólem pomohl Swansea k výhře 3:0 na hřišti Valencie. Klíčový okamžik nastal už v 10. minutě, kdy španělský celek přišel o vyloučeného stopera Ramiho právě po faulu na Bonyho. Pět minut nato Bony skóroval a Swansea už si výhru bez potíží pohlídala.

Sevilla se naopak na výhru nad Estorilem hodně nadřela. Do vedení ji sice ve druhé půli poslal Machín po přihrávce Marina, ale domácí stoper Miguel záhy srovnal, když zblízka dorážel do odkryté branky. Trenér španělského celku Unai Emery proto musel do hry poslat i své hvězdy Rakitiče s Gameirem a druhý jmenovaný v 77. minutě zařídil těsnou výhru.

Kanonýrem úvodního kola se stal španělský útočník Soriano, který hattrickem pomohl Salcburku k výhře 4:0 nad Elfsborgem.

Fotbalová Evropská liga - 1. kolo základních skupin:

Skupina A:

Valencie - Swansea 0:3 (0:1) Branky: 15. Bony, 58. Michu, 62. De Guzman. Rozhodčí: Gumienny (Belg.). ČK: 10. Rami (Valencie).
St. Gallen - Kubaň Krasnodar 2:0
(0:0) Branky: 56. a 76. Karanovic. Rozhodčí: Gil (Pol.).

Tabulka:
1. Swansea 1 1 0 0 3:0 3
2. St. Gallen 1 1 0 0 2:0 3
3. Kubaň Krasnodar 1 0 0 1 0:2 0
4. Valencie 1 0 0 1 0:3 0

Skupina B:

PSV Eindhoven - Ludogorec Razgrad 0:2 (0:0) Branky: 60. Bezjak, 74. Misidjan. Rozhodčí: Kružliak (Slovin.).
Dinamo Záhřeb - Oděsa 1:2
(1:0) Branky: 43. Fernandez - 62. Antonov, 65. Dja Djedje. Rozhodčí: Göcek (Tur.).

Tabulka:
1. Ludogorec Razgrad 1 1 0 0 2:0 3
2. Oděsa 1 1 0 0 2:1 3
3. Dinamo Záhřeb 1 0 0 1 1:2 0
4. PSV Eindhoven 1 0 0 1 0:2 0

Skupina C:

Standard Lutych - Esbjerg 1:2 (0:1) Branky: 74. Mujangi - 63. Van Buren, 90.+5 Bakenga. Rozhodčí: Mažeika (Lit.).
Salcburk - Elfsborg 4:0 (2:0) Branky: 45. z pen., 69. a 79. Soriano, 36. Alan. Rozhodčí: Trattu (Kypr).

Tabulka:
1. Salcburk 1 1 0 0 4:0 3
2. Esbjerg 1 1 0 0 2:1 3
3. Standard Lutych 1 0 0 1 1:2 0
4. Elfsborg 1 0 0 1 0:4 0

Skupina D:

Maribor - Kazaň 2:5 (1:2) Branky: 35. Milec, 73. Fajič - 23. Karadeniz, 27. Marcano, 67. Eremenko, 90. Rondon, 90.+3 Rjazancev. Rozhodčí: Van Boekel (Niz.).

Skupina E:

Pandurii Targu Jiu - Dněpropetrovsk 0:1 (0:1) Branka: 38. Rotan. Rozhodčí: Kever (Švýc.).
Fiorentina - Pacos Ferreira 3:0 (1:0) Branky: 30. Rodriguez, 67. Matos, 76. Rossi. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Tabulka:
1. Fiorentina 1 1 0 0 3:0 3
2. Dněpropetrovsk 1 1 0 0 1:0 3
3. Pandurii Targu Jiu 1 0 0 1 0:1 0
4. Pacos Ferreira 1 0 0 1 0:3 0

Skupina F:

Maccabi Tel Aviv - APOEL Nikósie 0:0 Rozhodčí: Gómez (Šp.).
Eintracht Frankfurt - Bordeaux 3:0 (2:0) Branky: 4. Kadlec, 16. Russ, 52. Djakpa. Rozhodčí: Marriner (Angl.). ČK: 62. Orban (Bordeaux).