PEKLO na Slovanu! Kvůli řádění fans Sparta málem nedohrála

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

VIDEO | Mělo jít o velký federální duel, místo toho se zápas pražské Sparty na půdě Slovanu Bratislava zvrhl v nechutnou přehlídku násilí. Poté, co skupinka rowdies Sparty zřejmě po provokacích soupeřových ultras vtrhla do tábora domácích a někteří fanoušci utekli na hřiště, muselo být utkání na konci prvního poločasu přerušeno. Fotbalisty poslal sudí do úkrytu v útrobách stadionu. Zpátky se vrátili až po téměř 40 minutách a zápas Evropské ligy se nakonec mohl dohrát. Sparta ve druhém poločase dala tři góly a vyhrála 3:0.

Hosté: 56. Lafata, 61. Konaté, 82. Krejčí

Domácí: Perniš – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Čikoš – Žofčák (C), Grendel (76. Hudák), Lásik, Halenár (79. Fořt), T. Jablonský (59. Kubík) – Soumah.

Hosté: Bičík – Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Vácha, Matějovský (80. Vacek) – Konaté, Dočkal (90+2. Mareček), Krejčí – Lafata (C) (87. Přikryl).

Domácí: Poláček, Hudák, Milinković, Mészáros, Fořt, Kubík, Peltier

Hosté: Štěch, Pamić, Kováč, Přikryl, Mareček, Vacek, Bednář

Strömbergsson – Gustavsson, Flink (vš. Švédsko)

Příznivci Sparty o sobě dávali od začátku zápasu vědět, nejprve skandovali urážlivé pokřiky a naházeli na plochu světlici a několik sedaček. Čtyři minuty před přestávkou se jim podařilo prolomit dvě bariéry jejich sektoru a pronikli mezi fanoušky Slovanu.

Když několik domácích příznivců uteklo před sparťanskými chuligány na atletickou dráhu vedle hrací plochy, švédský rozhodčí Martin Strömbergsson zápas přerušil a hráči museli utéct do útrob stadionu.

Podívejte se, jak zápas Sparty na Slovanu přerušili fanoušci

Řádění se nejprve pokusila zastavit bezpečnostní služba, ale neúspěšně. Situaci uklidnil až příchod policejních těžkooděnců, byť s notnou prodlevou.

Sparťanští hooligans ozbrojení tyčemi vtrhli do sektoru fanoušků Slovanu a vyvolali hromadnou bitku, která na 40 minut přerušila zápas Evropské ligy. Ten se nakonec dohrál a Sparta vyhrála 3:0Foto Pavel Mazáč (Sport)

Bezpečnostní komise UEFA na dlouhé poradě rozhodla, že se bude pokračovat a hráči se po 35 minutách vrátili na trávník a dohráli zbytek bezbrankového poločasu. Příznivci však byli prostřednictvím hlasatele varováni, že v případě dalších problémů bude utkání ukončeno.

Ve druhém poločase se sice v hledišti opět odehrálo několik potyček, ale sudí je už neřešil a duel se dohrál.

Stadion na Pasienkách přitom málem neprošel schválením UEFA pro zápasy evropských soutěží. Slovan nakonec funkcionáře přesvědčil, aby dostal výjimku.