Slovan porazil v předkole EL Dublin. Podaný asistoval u vítězné branky

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slovanu Bratislava zvítězili v zápase 2. předkola Evropské ligy nad irským druholigovým celkem UC Dublin těsně 1:0. V závěru rozhodl Zreľák, kterému asistoval český obránce Jakub Podaný, jenž odehrál celý zápas.

Uspěly i další slovenské týmy: Trnava porazila 2:1 severoirský Linfield a Žilina zásluhou dvou gólů Jeliče stejným poměrem vyhrála na hřišti Dacie Kišiněv. Vaduz s Pavlem Perglem v sestavě porazil estonský Nomme Kalju 3:1.

Slovan v prvním dějství příliš ze hry neměl, v 29. minutě navíc přišel o obránce Gorosita, který byl po ostrém faulu vyloučen. Po přestávce favorit zvýšil tempo, do šancí se dostali Podaný, Milinkovič či Štefánik. Zápas ale rozhodl až v 84. minutě po Podaného přihrávce tečovanou střelou z voleje Zreľák.

"Vzhledem k vývoji zápasu je pro nás 1:0 dobrým výsledkem. Škoda zbytečné červené karty, faul Gorosita velmi ovlivnil průběh hry. Doufám, že příští týden předvedeme ještě lepší výkon a postoupíme," zhodnotil zápas pro RTVS2 kouč vítězů Dušan Tittel.

Trnava se dostala do vedení proti Linfieldu v 16. minutě, když po faulu na Mikoviče v pokutovém území proměnil penaltu Sabo. Po pěti minutách ale vyrovnal Kee. Vedení domácím ještě v prvním poločase vrátil Mikovič, ve 44. minutě si ale Trnava utkání zkomplikovala: druhou žlutou kartu inkasoval Nikolič a slovenský celek dohrával v deseti, skóre ale zůstalo beze změny. V základní sestavě Trnavy nastoupil záložník Baéz, jenž v týmu hostuje z pražské Slavie.

Na všech gólech Vaduzu v zápase s Kalju se podílel kapitán Neumayr: v prvním poločase asistoval Cicconemu a po přestávce sám skóroval. V 86. minutě vstřelil cenný gól na hřišti soupeře záložník Wakui, reagovat však v nastavení stihl znovu Neumayr, který mohl dokonce vzápětí zkompletovat hattrick, trefil ale tyč. Celý duel odehrál sedmatřicetiletý obránce Pergl, jenž dostal žlutou kartu.

Za Slask Vratislav nastoupil v 59. minutě zápasu s IFK Göteborg ke svému prvnímu soutěžnímu duelu záložník Marcel Gecov. Jeho tým se švédským sokem remizoval 0:0. West Ham překvapivě rozhodl o výhře nad Birkirkarou z Malty až v 90. minutě, kdy jediný gól zápasu vstřelil Tomkins.