30. července 2015 • 13:16

Tecl? Slabý odvar! Tohle předvedl proti Kodani útočník Hradce před 20 lety

Autor:
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český fotbal musí mít u fanoušků FC Kodaň skvělou pověst. Zákrok Stanislava Tecla na Ludwiga Augustinssona totiž nebyl tím nejhorším, co hráči dánského klubu na tuzemských trávnících zažili - ještě větší "vraždu" předvedl v prvním kole PVP na podzim 1995 hradecký útočník Daniel Mašek proti obránci Olemu Tobiasenovi.Hradec v té sezoně prožíval dobrodružnou jízdu Pohárem vítězů pohárů, v předkole vyřadil lichtenštejnský FC Vaduz celkovým skóre 14:1, v hlavní fázi soutěže narazil na o poznání silnějšího protivníka. K překvapení všech však doma proti Kodani předvedl parádní výkon - a favorita porazil vysoko 5:0.

Za stavu 3:0 pro domácí viděl Všesportovní stadion krvavý incident - Dánové poklidně rozehrávali míč z obrany, a když se chystal pravý obránce Tobiasen poslat přihrávku dopředu, přiřítil se k němu Mašek a kolíky mu rozerval levé stehno nad kolenem. Dán padl na zem a rukama se marně snažil stáhnout hlubokou ránu, aby se mu nerozevírala. Finský sudí Ilkka Koho dal Maškovi pouze žlutou kartu!

VIDEO: ošklivý faul hradeckého Maška (od 1:16:35)

Členové realizačního týmu Kodaně museli držet trenéra Michaela Schäfera, aby se na Maška ještě na hřišti nevrhl, při odchodu do kabin si soupeři směrem k hradeckému útočníkovi výhružně přejížděli prsty pod krkem.

Není divu, že trenér Luděk Zajíc ho v odvetě pro jistotu ani nepostavil do základu. Votroci v ní remizovali 2:2 a přes Kodaň postoupili. V dalším kole pak vypadli až po penaltovém rozstřelu proti Dynamu Moskva.

Jablonec dohrával v deseti a s Kodaní padl, Tecl si sypal popel na hlavu

Témata:  sportfotbalteclMašekjablonechradecfaulkodaň