7. srpna 2015 • 14:26

Srbská Vojvodina? Nevyzpytatelný soupeř, míní po losu v Plzni

Autor: ,
TOP VIDEA
Top 5 gólů 25. kola ePojisteni.cz ligy: Příbram bojuje o záchranu krásnými brankami Top 5 gólů 25. kola ePojisteni.cz ligy: Příbram bojuje o záchranu krásnými brankami
Nikdy nezapomeneme! Osobnosti reagují na úmrtí Františka Rajtorala Nikdy nezapomeneme! Osobnosti reagují na úmrtí Františka Rajtorala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za nevyzpytatelného soupeře považují fotbalisté Plzně srbský klub Vojvodina Novi Sad, se kterým se utkají v play off o postup do Evropské ligy. Za varování berou zejména to, že Vojvodina vyhrála ve 3. předkole 4:0 na hřišti Sampdorie Janov."Vojvodina vyřadila Sampdorii Janov, takže určitě bude nepříjemná. Sám jsem na ně zvědavý," řekl útočník Michal Ďuriš. "Jsou trochu nevyzpytatelní a nečitelní. Nevím, co si o nich myslet. Na Sampdorii vyhráli 4:0, doma zas 0:2 prohráli. Uvidíme, až se s nimi blíže seznámíme," dodal záložník Jan Kopic.

Oba se však shodnou zejména na tom, že Srbsko rovná se fanatičtí fanoušci. "Fanoušci budou určitě v dobrém slova smyslu blázni, což je pro fotbal jen dobře a úrovni hry to pomůže," mínil Ďuriš. "Dostali jsme Srby, takže určitě budou mít bouřlivé fanoušky," souhlasil Kopic.

V plzeňské kabině před losem panovala shoda, že nejlepší by bylo dostat Žilinu. "Shodli jsme se, že by to bylo nejlepší kvůli tomu, že je to blízko a nebylo by náročné cestování. Ale dopadlo to takhle, tak si s tím musíme poradit," řekl Kopic. To Ďuriš byl jako Slovák jedním z mála hráčů v kabině, který Žilinu nechtěl. "Jinak mi to bylo jedno," dodal.

Hráči Plzně příliš neřeší ani to, že boj s Vojvodinou začnou 20. srpna doma a soupeř tak bude mít v odvetě výhodu bouřlivého domácího prostředí. "Až na konci se ukáže, pro koho to bude výhoda. Teď jsme si přivezli dobrý výsledek z Tel Avivu a nakonec to výhoda nebyla," připomněl Ďuriš vyřazení s Maccabi Tel Aviv v 3. předkole Ligy mistrů. "Také jsem si myslel, že hrát první venku je výhoda, ale teď se nám to nevyplatilo. Tak uvidíme," přitakal Kopic.

Zklamaný Kolář: Gól zanechal stopy, pak jsme jen nakopávali míče

Vše bylo obráceně, než jsme chtěli, řekl Koubek po konci Plzně v LM