+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. srpna 2015 • 19:35

Chuligáni Hajduku řádili v Liberci: Světlicí zapálili dům v centru města

Autor: ,
Fanoušci Hajduku Split pochodují na liberecký stadion
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světlice vystřelená fanouškem fotbalového Hajduku Split při pochodu na stadion způsobila požár domu v centru Liberce. Požár se naštěstí z fasády dál nerozšířil, škoda se bude zjišťovat. ČTK to řekl operační důstojník hasičů v Liberci. Policie v souvislosti se zápasem 4. předkola Evropské ligy přijala mimořádná bezpečností opatření, do 22:00 nemusela řešit vážnější incident. "Převážná část fanoušků z Chorvatska už odjela, někteří jsou ještě v centru. Monitorujeme to," uvedla ve 22:00 mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Do Liberce přijelo podle policie 976 příznivců chorvatské klubu, na pochod z centra ke stadionu U Nisy se jich po 17:30 vydalo asi šest set. Světlici vypálil jeden z nich při průchodu myší dírou ze Sokolovského na Malé náměstí. Hořet začal dům známý jako Šavlovna.

"Světlice se zapíchla do vnější polystyrénové fasády. Vytavila ji asi na čtyřech metrech. Místo jsme ochladili a zkontrolovali termokamerou," uvedl operační důstojník. Hasiči k požáru vyslali tři jednotky.

Policie považovala zápas s ohledem na špatnou pověst příznivců Hajduku za rizikový. Dění v Liberci monitoroval přes den vrtulník, ve městě bylo zhruba 300 mužů z pořádkových jednotek čtyř krajů a 20 členů z antikonfliktního týmu. Fanoušci hostů se přes den chovali klidně, i když část z nich obsadila zahrádky restaurací v horním centru města a popíjela pivo.

Mluvčí policie zatím ví jen o dvou přestupcích. Zhruba deset fanoušků vzalo bez zaplacení několik plechovek piva v nákupním centru Plaza v Liberci. Jiná skupinka to samé učinila na čerpací stanici U čtyř kamenů na Mladoboleslavsku.

 Klasická verze
Mobilní verze