Autor: pta
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Bookmakeři i fanoušci je považovali za jasného favorita. Fotbalisté Sparty to ale proti Thunu nakonec neměli vůbec lehké, i když nakonec zvítězili v prvním utkání play off Evropské ligy 3:1. Zvlášť začátek zápasu se vůbec neodehrával podle představ a přinesl jim několik komplikací, než dokázali góly dvěma góly Dočkala a jednoho Costy zápas otočit.

Přišli o rudé dresy

První komplikace přišla už před zápasem. Sparta se musela vzdát svých tradičních dresů, přestože hrála doma. Důvod? „Rozhodl o tom delegát utkání kvůli nevhodné kombinaci s oběma barevnými variantami Thunu,“ informovala Sparta. Její hráči tak nastoupili ve žlutých dresech a rudých trenýrkách, soupeř hrál v černém.

Vedení soupeře

Vážnější pohroma přišla hned v 5. minutě, kdy se hosté dostali do vedení. Roman Buess přenesl míč na nehlídaného Nicolu Suttera, který ho napálil z voleje. Jenže míči pomohla do sítě také teč od zad bránícího Josefa Hušbauera. V dalších minutách bylo znát, že se nečekaný úder podepsal na pohodě Sparty, která se těžko dostávala zpátky do tempa.

Sparta - Thun: Gól Nicoly Suttera na 0:1, nešťastně přispěl Hušbauer

Váchovo zranění

První střídání přišlo dřív, než trenér Zdeněk Ščasný plánoval. Ve 26. Minutě se svíjel na trávníku Lukáš Vácha, který se svalil bez cizího přičinění na trávník. Jeho spoluhráči měli okamžitě jasno a posílali vzkaz na lavičku kvůli střídání. Vácha sice odmítl nosítka a odkulhal pryč, ale o chvíli později ho nahradil Martin Frýdek. „Má poraněné koleno, uvidí se po vyšetření, ale myslím si, že to nebude otázka dvou tří dnů," řekl k jeho stavu trenér Sparty Zdeněk Ščasný po zápase.

Sparta - Thun: Zranění a střídání Lukáše Váchy

Až pak se Sparta dokázala oklepat a třemí góly otočila vývoj zápasu. Podívejte se na Costovu a Dočkalovy trefy.

Sparta - Thun: Gól Costy na 1:1

Sparta - Thun: Gól Bořka Dočkala na 2:1

Sparta - Thun: Gól Bořka Dočkala na 3:1

David Bičík ošemetnou situaci vyřešil s bravurou

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.