2. října 2015 • 15:35

Trpišovský: Znovu porazit Marseille? Z fotbalu uděláme zimní sport

Autor:
TOP VIDEA
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve čtvrtek odkoučoval největší utkání v kariéře, když s Libercem slavně vyhrál v Marseille. Dobrá nálada vydržela trenérovi Jindřichu Trpišovskému i celému týmu také po příletu do Prahy. "Všichni jsme hrdinové," shrnul euforické pocity severočeský obránce Vladimír Coufal.Liberec měl v Marseille obrovské štěstí. Přestál drtivý tlak domácích favoritů, naopak v závěru dokázal vstřelit vítěznou branku Vladimír Coufal. "Pocity jsou to krásné, emoce se v utkání všemožně střídaly. Obrovsky se k nám přiklonilo štěstí," souhlasil Trpišovský po příletu do Prahy.

Severočeši si připsali první výhru ve skupině Evropské ligy v zápase, kde se to vůbec nečekalo. Dokáží Marseille zdolat i v domácí odvetě? "Budeme s nima hrát 10. prosince. Nikdo neví, jak to v té době bude v Liberci vypadat, ale snad nám klimatické podmínky pomůžou," střádal plány gólman Tomáš Koubek.

Svéráznou taktiku vymyslel i trenér Trpišovský. "Asi hřiště pokropíme, aby vznikla ledová plocha a soupeř víc klouzal, uděláme z toho zimní sport," nadhodil s úsměvem. "Ale do toho zápasu je ještě strašně daleko, dva měsíce jsou ve fotbale dlouhá doba, mužstva se určitě změní. Bude záležet i na vývoji ve skupině," dodal už vážnějším tónem.

Podívejte se na reakce libereckého týmu po příletu do Prahy:

Trpišovský: Porazit Marseille? Z fotbalu uděláme zimní sport

Koubek: Výhra v Marseille? Nejtěžší a nejcennější nula v kariéře

Coufal po výhře na Marseille: Neskutečné, co jsme přežili