5. listopadu 2015 • 20:52

Šťastný gól pomohl! Liberec porazil Groningen 1:0 a je druhý

Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Fotbalisté Liberce vyhráli ve čtvrtém kole Evropské ligy v Groningenu 1:0 a nakročili za postupem ze skupiny F. Utkání na stadionu Euroborg v 81. minutě rozhodl vlastním gólem domácí brankář Sergio Padt. Slovan si udržel druhé místo o bod před Marseille a o dva za vedoucí Bragou, která na hřišti Olympique prohrála 0:1. V dalším utkání EL Severočeši nastoupí 26. listopadu v Portugalsku proti Braze.

Hosté: 81. Padt (vl.)

Domácí: Padt – Kappelhof, Reijnen, Larsen, Burnet – Maduro (78. J. Drost), Tibbling (83. Hateboer) – Antonia, Rusnák, Linssen – Hoesen (67. Bacuna).

Hosté: Koubek – Coufal, Švejdík, Pokorný, Bartošák (60. Sýkora) – Pavelka – Josef Šural, Folprecht, Shala, Jefremov – Bakoš (73. Rabušic).

Domácí: van der Vlag, Tamata, Hateboer, Payne, Drost, Bacuna, Islamovic

Hosté: Hladký, Mudra, Sýkora, Sackey, Kerbr, Bartl, Rabušic

Domácí: Hoesen, Bacuna

Hosté: Josef Šural

Borski – Rostkowski, Boniek (všichni POL)

Euroborg, Groningen

K první zajímavější šanci se dostali v osmé minutě domácí, kteří před dvěma týdny v Liberci zachránili v nastavení remízu 1:1. Antonia napravo utekl Pokornému a našel v šestnáctce Linssena, jehož pokus zablokovala liberecká obrana. Ta v úvodu dávala hráčům Groningenu hodně prostoru. Burnetova tvrdá rána z dálky skončila těsně vedle tyče a Hoesen z otočky vypálil nad břevno.

Liberec poprvé vážněji zahrozil až ve 35. minutě. Coufalův nepřesný centr bránící Kappelhof odvrátil jen k volnému Bakošovi, jehož střelu z první pohotově vykopl gólman Padt. Krátce poté vypálil těsně vedle i kapitán Slovanu Pavelka. Těsně před pauzou se musel vytáhnout i hostující brankář Koubek, když vyboxoval ránu Linssena a pak také odvrátil střílený centr Burneta.

Herolind Shala se snaží obejít soupeře.

Koubek se činil i na začátku druhé půle, kdy dvěma výbornými zákroky vytáhl nad břevno hlavičku Linssena i střelu Larsena z následného rohu. Liberec odpověděl Shalovou střelou doprostřed branky. Po rychlé akci v domácí šestnáctce zakončoval také Bakoš, ale trefil jen obránce Larsena.

Aktivita Slovanu se vyplatila v 81. minutě. Folprechtovu hlavičku po Sýkorovu rohu brankář Padt vytáhl na tyčku, ale před dotírajícím Rabušicem si zase míč smolně srazil za záda.

Groningen měl v závěru velký tlak, ale v poslední minutě zachránil hostům vítězství Koubek, který opět vychytal Linssena. Liberec tak zvítězil i ve čtvrtém venkovním utkání EL bez inkasovaného gólu.

Utkání 4. kola základní skupiny F fotbalové Evropské ligy:

FC Groningen - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 81. vlastní Padt. Rozhodčí: Borski - Rostkowski, Boniek (všichni Pol.). ŽK: Hoesen, Bacuna - Šural.

Groningen: Padt - Kappelhof, Reijnen, K. Larsen, Burnet - Maduro (78. Drost), Tibbling (83. Hateboer) - Antonia, Rusnák, Linssen - Hoesen (67. Bacuna). Trenér: Van de Looi.

Liberec: Koubek - Coufal, Švejdík, Pokorný, Bartošák (60. Sýkora) - Pavelka, Folprecht - Jefremov (90.+4 Kerbr), Shala, Šural - Bakoš (73. Rabušic). Trenér: Trpišovský.

1.  Braga 12 6 2 4 16:15 20
2.  Marseille 8 4 1 3 13:9 13
3.  Liberec 6 2 1 3 6:8 7
4.  Groningen 6 0 2 4 2:8 2