Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. listopadu 2015 • 22:55

SOUHRN EL: Liberec a Sparta drží šance, Plzeň opět prohrála

Brno - Ostrava: Baník v euforii! Baroš překonal Melichárka hlavičkou a hosté vedou 2:1 Brno - Ostrava: Baník v euforii! Baroš překonal Melichárka hlavičkou a hosté vedou 2:1
Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu

Dva ze tří českých týmů mají nakročeno k postupu z Evropské ligy. Na postupových pozicích se drží Sparta, která podruhé remizovala se Schalke - tentokrát 2:2. V dobrých výkonech pokračuje i Liberec. Severočeši si odvezli výhru 1:0 z Groningenu. Pouze fotbalisté Plzně mají špatné vyhlídky. Po domácí prohře 1:2 s Rapidem Vídeň už nemají situaci ve svých rukou. Podívejte se na souhrn pohárového čtvrtka.

Plzeň - Rapid Vídeň 1:2

Český mistr sice měl po celé utkání převahu, vytěžil z ní ale jen gól Jana Holendy. Nepohlídal si ale dva brejky soupeře, z kterých rozhodl dvěma zásahy Phillipp Schobesberger.

Branky: 72. Holenda - 13. a 77. Schobesberger. Rozhodčí: Banti - Costanzo, Meli (všichni It.). ŽK: Limberský, Hořava - Dibon. Diváci: 11 691.

1.  Villareal 14 9 3 2 23:13 30
2.  Rapid Vídeň 8 5 0 3 10:16 15
3.  Plzeň 6 1 1 4 8:10 4
4.  Din. Minsk 6 1 0 5 3:11 3

Groningen - Liberec 0:1

Fotbalisté Liberce vyhráli ve čtvrtém utkání Evropské ligy v Groningenu 1:0 a nakročili za postupem ze skupiny. Utkání na stadionu Euroborg v 81. minutě rozhodl vlastním gólem domácí brankář Sergio Padt. Slovan si udržel druhé místo o bod před Marseille a o dva body za vedoucí Bragou, která na hřišti Olympique prohrála 0:1.

Branka: 81. vlastní Padt. Rozhodčí: Borski - Rostkowski, Boniek (všichni Pol.). ŽK: Hoesen, Bacuna - Šural.

1.  Braga 12 6 2 4 16:15 20
2.  Marseille 8 4 1 3 13:9 13
3.  Liberec 6 2 1 3 6:8 7
4.  Groningen 6 0 2 4 2:8 2

Sparta - Schalke 1:1

Fotbalisté Sparty remizovali i doma navázali na dva týdny starý výsledek 2:2 z Gelsenkirchenu. Domácí dnes na Letné vedli díky brance Davida Lafaty, německý favorit ale ještě před přestávkou vyrovnal zásluhou penalty Johannese Geise. Pražský celek tak v tabulce skupiny K stále drží druhé postupové místo.

Branky: 6. Lafata - 20. Geis z pen. Rozhodčí: Gómez - Rodriguez, Sobrino (všichni Šp.). ŽK: Jiráček, Matějovský, Dočkal, Lafata - Höjbjerg, Geis. Diváci: 17.352.

1.  Sparta 12 6 4 2 21:12 22
2.  Schalke 8 4 3 1 15:6 15
3.  Asteras 6 1 1 4 4:12 4
4.  Apoel 6 1 0 5 3:12 3