Marseille zdolala Bragu a stíhá Liberec. Postupují Neapol i Dortmund

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOHRN ČTVRTEČNÍCH ZÁPASŮ | Fotbalisté Marseille porazili v Evropské lize Bragu 1:0 a na druhý Liberec ve skupině F stále ztrácejí bod. Villarreal zvítězil 2:1 na hřišti Dinama Minsk a zůstal na druhém místě skupiny E o šest bodů před Viktorií Plzeň. Postup do další fáze soutěže si vedle Rapidu Vídeň zajistily Neapol, Dortmund a Molde.

Marseille byla od začátku duelu s Bragou aktivnější, jeden z pokusů skončil na břevnu a několik dalších šlo těsně mimo Matheusovu branku. V 39. minutě už ale otevřel skóre střelou zpoza vápna N'Koudou.

Braga se sice po změně stran snažila s výsledkem něco udělat, Olympique ale těsné vedení udržel. Portugalský celek i přes prohru zůstal v čele skupiny s dvoubodovým náskokem na Slovan Liberec.

První poločas zápasu mezi Dinamem Minsk a Villarrealem nepřinesl žádné větší šance. První gól padl až v 69. minutě a překvapivě jej dali domácí. Střídajícímu Vitusovi ke skórování stačily dvě minuty na hřišti a Dinamo poprvé v základní skupině oslavilo vstřelenou branku.

Jenže běloruský celek vedení dlouho neudržel. Voronkov fauloval ve vápně a nařízenou penaltu proměnil další střídající hráč Soldado. A právě bývalý útočník Tottenhamu či Valencie zápas také rozhodl, když čtyři minuty před koncem zužitkoval Dos Santosovu přihrávku.

Neapol a Dortmund slaví postup

Neapol má po čtyřech výhrách jistý postup ze skupiny D. Dánský Midtjylland s obráncem Filipem Novákem v sestavě porazila jednoznačně 5:0. Na výhře se dvěma brankami podílel útočník Gabbiadini.

Také Dortmund splnil roli favorita a ázerbájdžánskou Gabalu porazil 4:0. Za první poločas se dostal k 19 střelám, dvě z nich byly gólové, když se prosadili Reus a Aubameyang.

Na obě trefy přihrál Mchitarjan, který v této sezoně asistoval už u 12 soutěžních branek Dortmundu, což se nikomu z pěti největších evropských lig nepovedlo. V druhém poločase navíc arménský reprezentant přidal jednu trefu a Borussia mohla také oslavit postup.

Molde se stalo překvapením Evropské ligy: ze čtyř zápasů získalo 10 bodů. Tři z nich vybojovalo na hřišti Celticu Glasgow, rozhodující branku na 2:1 vstřelil v 37. minutě kapitán norského celku Daniel Hestad, který se ve 40 letech stal nejstarším střelcem v Evropské lize.

O výhře Liverpoolu 1:0 v Kazani naopak rozhodl teprve devatenáctiletý záložník Ibe, jenž vstřelil svůj premiérový soutěžní gól za "Reds". Liverpool se stal prvním anglickým týmem, který dokázal na hřišti Rubinu bodovat.

Ve skupině B je druhý o dva body za Sionem, který remizoval 1:1 s Bordeaux. U gólu domácích v nastavení asistoval záložník Martin Zeman, který se na hřiště dostal v 73. minutě. Za Bordeaux odehrál celý zápas Jaroslav Plašil.

Skupina A

Celtic Glasgow - Molde 1:2 (1:2)

Branky: 26. Commons - 21. Elyounoussi, 37. D. Hestad. ČK: 77. Bitton (Celtic).

Dortmund - Gabala 4:0 (2:0)

Branky: 28. Reus, 45. Aubameyang, 67. vlastní Zenjov, 70. Mchitarjan.

Krasnodar - PAOK Soluň 2:1 (1:0)
Branky: 33. Ari, 67. Joaozinho z pen. - 90.+1 Mak.

1. Dortmund 12 7 2 3 22:11 23
2. Krasnodar 8 4 1 3 9:8 13
3. PAOK 6 1 4 1 3:3 7
4. Qäbälä 6 0 2 4 2:12 2

Skupina D

Neapol - Midtjylland 5:0 (3:0)

Branky: 23. a 38. Gabbiadini, 13. El Kaddouri, 54. Maggio, 77. Callejón.

Viktoria Plzeň - Rapid Vídeň 1:2 (0:1)

Branky: 72. Holenda - 13. a 77. Schobesberger. Rozhodčí: Banti - Costanzo, Meli (všichni It.). ŽK: Limberský, Hořava - Dibon. Diváci: 11.691.

Dinamo Minsk - Villarreal 1:2 (0:0)
Branky: 69. Vitus - 72. z pen. a 86. Soldado.

1. Villareal 14 9 3 2 23:13 30
2. Rapid Vídeň 8 5 0 3 10:16 15
3. Plzeň 6 1 1 4 8:10 4
4. Din. Minsk 6 1 0 5 3:11 3

Skupina F

FC Groningen - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 81. vlastní Padt. Rozhodčí: Borski - Rostkowski, Boniek (všichni Pol.). ŽK: Hoesen, Bacuna - Šural.

St. Etienne - Dněpropetrovsk 3:0 (1:0)

Branky: 38. Monnet-Paquet, 52. Berič, 65. Hamouma.

Rosenborg Trondheim - Lazio Řím 0:2 (0:2)
Branky: 9. a 29. Djordjevič. ČK: 83. Keita (Lazio).

Branky: 58. Quaresma - 76. Niasse.

Skënderbeu Korcë - Sporting Lisabon 3:0 (2:0)
Branky: 14. a 19. z pen. Lilaj, 56. Nimaga. ČK: 17. Rui Patrício (Sporting).

Tottenham - Anderlecht Brusel 2:1 (1:0)
Branky: 29. Kane, 87. Dembélé - 72. Ezekiel.

1. Tottenham 10 5 2 3 17:12 17
2. Anderlecht 10 4 1 4 12:11 13
3. Monaco 6 1 3 2 5:9 6
4. Karabach 6 1 1 4 4:8 4

Skupina K

Sparta Praha - Schalke 04 1:1 (1:1)

Branky: 6. Lafata - 20. Geis z pen. Rozhodčí: Gómez - Rodriguez, Sobrino (všichni Šp.). ŽK: Jiráček, Matějovský, Dočkal, Lafata - Höjbjerg, Geis. Diváci: 17.352.

Asteras Tripolis - APOEL Nikósie 2:0 (2:0)

Bilbao - Partizan Bělehrad 5:1 (3:1)

Branky: 15. a 19. Williams, 40. Etxebarria, 71. Aduriz, 81. Elustondo - 17. Oumaru.

Augsburg - Alkmaar 4:1 (2:1)
Branky: 24., 33. a 74. Bobadilla, 66. Či Dong-Won - 45.+1 Janssen.

1. Bilbao 12 6 2 3 23:14 20
2. Augsburg 8 3 1 4 12:12 10
3. FK Partizan 6 3 0 3 10:14 9
4. AZ Alkmaar 6 1 1 4 8:13 4