5. listopadu 2015 • 21:55

Plzeň zničil gól k SMÍCHU! Střelec Rapidu upadl a přesto se trefil

Autor: ,
TOP VIDEA
ANKETA mezi redaktory Sportu: Titul? Plzeň je v psychické výhodě, Slavia spíš nezaváhá ANKETA mezi redaktory Sportu: Titul? Plzeň je v psychické výhodě, Slavia spíš nezaváhá
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdyby ten moment prakticky nezničil jejich postupové šance v Evropské lize, mohli by se tomu fotbalisté Plzně i pousmát. Vítězný gól Rapidu Vídeň ve Štruncových sadech padl mimořádně kuriózním způsobem. Phillipp Schobesberger ukázal, že při správném kanonýrovi musí stát také štěstí a skóroval, ačkoliv předtím zakopnul a upadnul.Na konci závěrečné čtvrthodiny se přitom Plzeň nadechovala k náporu po vyrovnávacím gólu na 1:1. Jenže v 77. minutě přišel brejk Rapidu Vídeň, při kterém se Schobesberger dostal stejně jako při první trefě rakouského týmu za Františka Rajtorala. V okamžiku, kdy se snažil zakončit ale zakopnul a upadl na trávník.

Jenže právě tento moment zmátl i brankáře Matúše Kozáčika, který podobné rozuzlení celé akce vůbec nečekal. Zatímco reagoval na Schobesbergerův pohyb a nakročil směrem k místu, kam soupeřův hráč padal, míč kolem něj pomalu prošel na opačné straně a zamířil do sítě - 2:1 pro Rapid.

Gólman Plzně musel jen mávnout bezmocně a otráveně mávnout rukama. "Měl velký štěstí, zakopnul a dal to okolo mě," řekl Kozáčik. "Chybou bylo, že jsme dostali strašně laciné góly, Když jsem viděl ten druhý, ten byl k smíchu,“uznal i trenér Plzně Karel Krejčí.

Jenže platil a rozhodl o tom, že plzeňské šance na postup ze skupiny zůstávají dvě kola před koncem spíš v rovině teorií.

VIDEO | Podívejte se na kuriózní gól Rapidu Vídeň

 

480p 360p 240p
U druhého gólu měl soupeř velké štěstí, řekl Kozáčik

Asistent trenéra Pavel Horváth povzbuzoval své bývalé spoluhráče
Asistent trenéra Pavel Horváth povzbuzoval své bývalé spoluhráče

Trenér Plzně Krejčí po další prohře: Situace už je kritická

První gól jsme chtěli dát my, litoval Procházka

Hrošovský: Naše chyby v obraně si neumím vysvětlit