+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. listopadu 2015 • 23:34

Večer SNŮ! Nikdy nezapomenu, řekl mladík Černý o prvním gólu za Ajax

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenhle kluk prostě nepřestane udivovat. Příběh Václava Černého vypadá jako jedna velká pohádka. Na hřišti skotského Celtiku Glasgow hrál teprve druhé utkání za Ajax v Evropské lize a hned rozhodl o vítězství nizozemského klubu. Navíc parádní trefou. "Na tohle nikdy nezapomenu," zářil po utkání 18letý mladík.O víkendu si připsal necelou půlhodinku v nizozemské lize, když Ajax nadělil pět branek Cambuuru. O několik dní později český fotbalista figuroval i na soupisce týmu, který odcestoval do Skotska.

Na hřiště se Černý podíval až v 69. minutě za stavu 1:1, když nahradil Viktoria Fischera a začaly se dít věci. V 88. minutě pomohl český reprezentant do 21 let vybojovat míč před vlastní brankou, narazil si se spoluhráčem Milikem a pelášil s míčem na branku Celtiku. A zakončení provedl mazácky. I když je ortodoxní levák, tak místo přihrávky zvolil chytrou střelou pravou nohou a načapal tak brankáře domácích.

VIDEO: První gól Václava Černého za Ajax

 

„Jsem útočník, byla to šance, tak jsem ji chtěl zakončit,“ hlásil nadšeně. Po první trefě za Ajax byl v tranzu. „Seběhlo se to hrozně rychle. Chtěl jsem jít k našim fanouškům, ale když jsem viděl, že na lavičce každý stojí, běžel jsem tam,“ popsal emotivní okamžiky.

Jeho spoluhráči měli z premiérové trefy stejně velkou radost jako on. A to mohl přidat i druhou trefu. Ve druhé minutě nastavení ho ve velké šanci vychytal brankář Celtiku.

I tak však mohl být spokojený. Ajax zvítězil a dál živí naději na postup ze skupiny. „Samozřejmě že na tohle nikdy nezapomenu,“ vykládal nadšený Černý po zápase. „Byl to skvělý večer. Jsem šťastný, ale musím se soustředit na to, abych hrál více minut,“ myslel už český mladíček na další zápasy.

Václava Černého právě stíhají spoluhráči z Ajaxu, kteří s ním chtějí oslavit jeho rozhodující trefu na půdě Celtiku
Václava Černého právě stíhají spoluhráči z Ajaxu, kteří s ním chtějí oslavit jeho rozhodující trefu na půdě Celtiku

 Klasická verze
Mobilní verze