+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. listopadu 2015 • 10:41

Nejmladší střelec Ajaxu od dob Van der Vaarta! Černý řídil i oslavy

Autor:
TOP VIDEA
Blažek: Agajev v Boleslavi? Brankáři ze Sovětského svazu nikdy nic nechytali Blažek: Agajev v Boleslavi? Brankáři ze Sovětského svazu nikdy nic nechytali
SESTŘIH: Hannover - Leverkusen 4:4. Střelecká show! Krásné branky i kiksy obrany SESTŘIH: Hannover - Leverkusen 4:4. Střelecká show! Krásné branky i kiksy obrany
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle byl jeho zápas. Teprve osmnáctiletý útočník Ajaxu Václav Černý rozhodl gólem v závěru duel Evropské ligy na půdě Celtiku. Nejenže tím skotského mistra vyřadil, ale hlavně udržel svému týmu naději na postup ze skupiny. Po zápase tak pochopitelně jen zářil. A navíc se zapsal do historie nizozemského klubu.Černý se dostal na hřiště za stavu 1:1 v 69. minutě, když vystřídal jiného talentovaného borce Viktora Fischera. V 88. minutě pak přišla pro českého mladíka životní chvíle. Po dlouhém sprintu s míčem přesně zakončil a duel rozhodl.

„Nikdy na to nezapomenu,“ rozplýval se po utkání šťastný střelec. Českého reprezentanta do 21 let velebili i jeho spoluhráči. A to nejen v pozápasových rozhovorech, ale i okamžitě po utkání na hřišti.

VIDEO | Černý si míč vybojoval a poté skóroval

Vaclav Cerny! Hij doet het gewoon! #UEL #celaja

Posted by AFC Ajax on 27. listopad 2015

Černý si to pochopitelně užíval. Skotačil před fanoušky na ramenou spoluhráčů a poté dokonce při oslavách před kotlem hostujících příznivců rozjel jeden z vítězných pokřiků Ajaxu.

Mladý fotbalista se navíc zapsal do historie slavného klubu. Stal se nejmladším hráčem Ajaxu od dob Rafaela van der Vaarta (rok 2000), který skóroval v hlavní evropské soutěži. Skutečně snová noc pro Černého.

VIDEO | Černý slavil s fanoušky Ajaxu

Václav Černý se raduje ze svého prvního gólu v dresu Ajaxu, kterým rozhodl o výhře na hřišti Celtiku
Václav Černý se raduje ze svého prvního gólu v dresu Ajaxu, kterým rozhodl o výhře na hřišti Celtiku

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze