27. listopadu 2015 • 10:41

Nejmladší střelec Ajaxu od dob Van der Vaarta! Černý řídil i oslavy

Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport

Tohle byl jeho zápas. Teprve osmnáctiletý útočník Ajaxu Václav Černý rozhodl gólem v závěru duel Evropské ligy na půdě Celtiku. Nejenže tím skotského mistra vyřadil, ale hlavně udržel svému týmu naději na postup ze skupiny. Po zápase tak pochopitelně jen zářil. A navíc se zapsal do historie nizozemského klubu.

Černý se dostal na hřiště za stavu 1:1 v 69. minutě, když vystřídal jiného talentovaného borce Viktora Fischera. V 88. minutě pak přišla pro českého mladíka životní chvíle. Po dlouhém sprintu s míčem přesně zakončil a duel rozhodl.

„Nikdy na to nezapomenu,“ rozplýval se po utkání šťastný střelec. Českého reprezentanta do 21 let velebili i jeho spoluhráči. A to nejen v pozápasových rozhovorech, ale i okamžitě po utkání na hřišti.

VIDEO | Černý si míč vybojoval a poté skóroval

Vaclav Cerny! Hij doet het gewoon! #UEL #celaja

Posted by AFC Ajax on 27. listopad 2015

Černý si to pochopitelně užíval. Skotačil před fanoušky na ramenou spoluhráčů a poté dokonce při oslavách před kotlem hostujících příznivců rozjel jeden z vítězných pokřiků Ajaxu.

Mladý fotbalista se navíc zapsal do historie slavného klubu. Stal se nejmladším hráčem Ajaxu od dob Rafaela van der Vaarta (rok 2000), který skóroval v hlavní evropské soutěži. Skutečně snová noc pro Černého.

VIDEO | Černý slavil s fanoušky Ajaxu

Václav Černý se raduje ze svého prvního gólu v dresu Ajaxu, kterým rozhodl o výhře na hřišti Celtiku