Nejmladší střelec Ajaxu od dob Van der Vaarta! Černý řídil i oslavy

Autor: pod
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Tohle byl jeho zápas. Teprve osmnáctiletý útočník Ajaxu Václav Černý rozhodl gólem v závěru duel Evropské ligy na půdě Celtiku. Nejenže tím skotského mistra vyřadil, ale hlavně udržel svému týmu naději na postup ze skupiny. Po zápase tak pochopitelně jen zářil. A navíc se zapsal do historie nizozemského klubu.

Černý se dostal na hřiště za stavu 1:1 v 69. minutě, když vystřídal jiného talentovaného borce Viktora Fischera. V 88. minutě pak přišla pro českého mladíka životní chvíle. Po dlouhém sprintu s míčem přesně zakončil a duel rozhodl.

„Nikdy na to nezapomenu,“ rozplýval se po utkání šťastný střelec. Českého reprezentanta do 21 let velebili i jeho spoluhráči. A to nejen v pozápasových rozhovorech, ale i okamžitě po utkání na hřišti.

VIDEO | Černý si míč vybojoval a poté skóroval

Vaclav Cerny! Hij doet het gewoon! #UEL #celaja

Posted by AFC Ajax on 27. listopad 2015

Černý si to pochopitelně užíval. Skotačil před fanoušky na ramenou spoluhráčů a poté dokonce při oslavách před kotlem hostujících příznivců rozjel jeden z vítězných pokřiků Ajaxu.

Mladý fotbalista se navíc zapsal do historie slavného klubu. Stal se nejmladším hráčem Ajaxu od dob Rafaela van der Vaarta (rok 2000), který skóroval v hlavní evropské soutěži. Skutečně snová noc pro Černého.

VIDEO | Černý slavil s fanoušky Ajaxu

Václav Černý se raduje ze svého prvního gólu v dresu Ajaxu, kterým rozhodl o výhře na hřišti Celtiku