Liberec zkusil bláznivý roh! 17 hráčů se tlačilo v malém vápně

Autor: iSport.cz, pta
0
Plekanec o Kladnu: Když se opakují pořád stejné chyby… Skills koučové? Nám stačila ulice
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Postup ze skupiny Evropské ligy fotbalistům Liberce nakonec nevyšel. I v mimořádně důležitém zápase proti Marseille (2:4) zkusili v prvním poločase nevšední signál, jehož obdobu předvedli během podzimu i v domácí soutěži. Před rohem v 26. minutě se v malém vápně před brankou hostů v jeden moment vyskytlo hned 17 hráčů.

Jako v přeplněné tramvaji to vypadalo před brankou Marseille ve 26. minutě. Liberec zahrával za stavu 0:1 druhou standardní situaci v rychlém sledu a pokoušel se proti favoritovi vyrovnat. Přišel čas pro jeden z neobvyklých signálů, které rád ordinuje trenér Jindřich Trpišovský.

Před brankářem Stevem Mandandou bylo rázem rušno. Do malého vápna se natlačilo v jednu chvíli 16 dalších hráčů. Osm z francouzského klubu, osm v libereckém dresu. Mimo zůstal z domácích jen Lukáš Bartošák u rohového praporku, záložník Dmitrij Jefremov a brankář Tomáš Koubek.

Brankář Marseille se při libereckém rohu takřka ztrácel v davu

„Je to pro Liberec hodně na riziko, ale i nepříjemné pro brankáře,“ komentoval netradiční rozestavení expert ČT Martin Hyský. Situaci musel uklidňovat rozhodčí, během vzrušené diskuze dva liberečtí hráči nakonec malé vápno opustili.

Ihned poté, co Bartošák poslal míč před branku, však rozhodčí písknul nedovolený zákrok a po vypjaté scéně udělil žluté karty Mandadovi a útočníkovi Marku Bakošovi.

Netradiční roh nepřinesl efekt na rozdíl od srpnového utkání Trpišovského týmu v Jablonci. Tam se při rohu chytili liberečtí hráči kolem ramen, rozhodili koncentraci soupeře a Kevin Luckassen skóroval.