18. února 2016 • 22:56

Aktivní Sparta posílila naději. Krasnodar doma porazila 1:0

Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Naděje na postup vzrostla. Fotbalisté Sparty v úvodním utkání vyřazovací části Evropské ligy porazili doma Krasnodar 1:0, o jediný gól se postaral v 64. minutě útočník Lukáš Juliš. Další trefu i přes značný tlak po většinu utkání už domácí na Letné nepřidali, odveta je na programu v Rusku za týden.

Sparta nastoupila bez kapitána Davida Lafaty, jehož nepustily do hry svalové potíže. V útoku místo nejlepšího střelce nastoupil jednadvacetiletý Juliš a na pravý kraj zálohy se postavil Fatai. Trenér Ščasný se také musel obejít bez zimní posily Šurala, jenž už na podzim nastoupil v základní skupině za Liberec.

Ščasný sice před zápasem postavil Spartu do role jasného outsidera, v prvním poločase ale domácí Krasnodar zcela přehrávali a nedovolili mu ani jednu střelu na branku. Sami přitom několik velkých šancí zahodili. Fatai střílel zblízka do boční sítě a vzápětí mu gólovou radost po průniku zkazil rozhodčí, který mu odpískal faul na jednoho z obránců.

ČTĚTE BLOG TOMÁŠE PODVÍNA: KRASNODAR JAKO FALEŠNÝ FAVORIT>>

V 11. minutě vytáhl hostující brankář Dykan pohotový zákrok po střele Krejčího zpoza vápna, Fataiovu dorážku zblokovala obrana. Pak sice Krasnodar z ojedinělé šance po přímém kopu skóroval, Granqvistův zásah hlavou však neplatil pro ofsajd.

Také do druhého poločasu vstoupili Letenští aktivně a po dvou minutách nedosáhl po Krejčího přihrávce před prázdnou brankou na míč Fatai. Chvíli nato zblízka hlavičkoval Juliš, Dykan ho ale vychytal.

Sparta stále stupňovala tlak a v 64. minutě přišla odměna. Na Dočkalův centr si naběhl Juliš a zamířil hlavou přesně k tyči. Mladý útočník si připsal čtvrtý start v soutěži, podruhé nastoupil v základu a vstřelil druhou branku.

Odveta se hraje příští čtvrtek v Rusku, kde se Spartě v evropských pohárech nedaří. Z pěti dosavadních zápasů tam ještě nevyhrála, dvakrát podlehla a uhrála tři remízy. Krasnodar navíc na domácím stadionu dokázal v základní skupině porazit i Dortmund.

Branka: 64. Juliš. Rozhodčí: Vinčič - Ul, Klančnik (všichni Slovin.). ŽK: Brabec - Kalešin, Mamajev. Diváci: 14.120.

Sparta: Bičík - Brabec, Holek, Costa - Zahustel, Mareček, Dočkal (80. Matějovský), Vácha, Krejčí - Fatai (89. Jiráček), Juliš (78. Konaté). Trenér: Ščasný.

Krasnodar: Dykan - Kalešin, Sigurdsson, Granqvist, Petrov - Achmedov - Smolov (68. Wanderson), Mamajev, Pereyra (66. Gazinski), Joazinho (82. Bystrov) - Ari. Trenér: Kononov.

Zahustel: Jsme spokojení, v odvetě nás čeká těžká bitva