dozvíte se vše jako první.
18. února 2016 • 20:54

Kadlec zahodil tutovku, ale jeho dánský tým slaví. Potupil United

Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

EVROPSKÁ LIGA | To byla tutovka! Útočník dánského Midtjyllandu Václav Kadlec měl krátce před poločasem duelu na lopatě „rudé ďábly“. V utkání Evropské ligy se hnal sám na branku Manchesteru United, jenže v jasné šanci mu příležitost zmařil gólman Romero, když vykopl jeho ránu. A bylo po slávě. Radost to ale Kadlecovi nezkazilo. Dánský tým totiž nakonec slavil senzační výhru 2:1.

Pár dní před zápasem se Kadlec, jenž se do Dánska stěhoval z Frankfurtu, střelecky chytil. Dal gól v přípravě proti Horsens a navnadil fanoušky. Mladý český reprezentant hýřil sebevědomím a pumpoval ho i do spoluhráčů. Tvrdil, že je tým v pohodě a může s United držet krok, protože za tým z Old Trafford nenastupují roboti.

Utkání FC Midtjylland - Manchester United jsme sledovali ONLINE ZDE »

Hosté: 37. Depay

Domácí: Andersen – Rømer, Hansen, Bodurov, Novák – Hassan (67. Ureña), Sparv (C) – V. Kadlec (85. Royer), Sisto, Olsson – Pušić (60. Onuachu).

Hosté: Romero – Love, Smalling, McNair, Blind – A. Herrera (72. Schneiderlin), Carrick (C) – Lingard, Mata (78. Pereira), Depay – Martial.

Domácí: Dahlin, Banggaard, Bak, Duelund, Royer, Ureña, Onuachu

Hosté: Poole, Riley, Schneiderlin, Pereira, Keane, Weir

Hosté: Love, Lingard, Smalling

Soares Dias – Tavares, Soares (Portugalsko)

Arena Herning, Herning

V tom se Kadlec nemýlil. Zápas byl vcelku vyrovnaný a šancí nebylo moc. Stoprocentní tutovku měl na noze právě až český reprezentant, jenže v zakončení selhal. Jasně, pelášil z půlky sám na gólmana, stíhali jej obránci, ale fanoušci i spoluhráči měli jasno – tohle měl být gól. A co hůř, z protiútoku udeřili United a vedli 1:0. V tu chvíli by se Kadlec nejraději neviděl.

Kdyby šanci proměnil, hrál by se jiný zápas a na tahu by byl anglický tým, který je pod ostrou palbou kritiky. A Kadlec by byl za hrdinu. Jenže na kdyby se nehraje. Ještě do přestávky však dánský tým vyrovnal zásluhou Sista a bylo znát, jak se Kadlecovi ulevilo. U střelce byl mezi prvními gratulanty…

Do přestávky se Kadlec blýskl dvěma výpady po levém křídle, ale ani jeden útok nebyl dotažený ani k zakončení. Po pauze se snažil být dál aktivní. V 69. minutě byl na startu pohledné brejkové akce faulován. Útok pokračoval, ale domácí tým jej zakončil střelou mimo tyče.

O chvíli později se pokusil Kadlec o zakončení sám, pravačkou práskl do míče, ale ten prosvištěl vedle. V 73. minutě se snažil o elegantní uvolnění, ale soupeři jeho akci po několika metrech zabrzdili.

Kdo by si řekl, že bude dánský tým s remízou spokojený, pletl by se. Využíval totiž každou možnost k útočení a nakonec se dostal i do vedení, když Romeru překonal Nigerijec Onuachu. Euforie na dánské straně byla obrovská.

Pár minut před koncem si aplaus vychutnal i Kadlec, když jej trenér střídal, fanoušci ho odměnili potleskem. Na trávníku až do konce zůstal druhý z českých fotbalistů – Filip Novák.

Midtjylland - Manchester United 2:1 (1:1)

Branky: 44. Sisto, 77. Onuachu - 37. Depay.