26. února 2016 • 16:11

Lazio? Možná využijeme Nedvěda, řekl Ščasný. Bičík velebil Kloseho

Autor:
Lazio? Možná využijeme Nedvěda, říká Ščasný. Bičík si dá pozor na Kloseho

Jméno soupeře pro osmifinále Evropské ligy se fotbalisté Sparty dozvěděli na ruzyňském letišti. Lazio Řím hráčům letenského celku udělalo radost, protože jde o atraktivního soupeře, se kterým by Pražané mohli hrát i o postup. Trenéra Zdeňka Ščasného pak potěšila ještě jedna věc. „Vyhrál jsem naší tipovačku,“ smál se zkušený kouč."Jsme nadšení, protože zahrát si v Itálii bude zážitek. Ale přiznám se, že osobně jsem si přál kohokoliv z Anglie," řekl novinářům brankář David Bičík. "Je to atraktivní soupeř pro nás i pro lidi a šance je tam vždycky. Budeme se snažit a třeba z toho vyplyne postup," dodal.

"Lazio je sice obrovská kvalita, ale myslím, že když k tomu přistoupíme jako ke Krasnodaru, tak ostudu určitě neuděláme," připomněl stoper Jakub Brabec postupové výhry 1:0 a 3:0 ve druhém kole. "V tomhle losu už byli jen kvalitní soupeři, ale je určitě příjemné, že to není tak daleko."

Lazio? Možná využijeme Nedvěda, říká Ščasný. Bičík si dá pozor na Kloseho

Ščasný si po losu hned vzpomněl na Pavla Nedvěda, který do Lazia přestoupil v roce 1996 právě ze Sparty a pak si proti ní i zahrál. Letenský kouč navíc připustil, že bývalého reprezentačního kapitána a v současnosti člena vedení Juventusu možná kontaktuje kvůli informacím o římském klubu.

"Je to jedna z možností i když chceme vidět hned dva nejbližší zápasy Lazia. Budeme se snažit sehnat informace, kde to půjde," přidal osmapadesátiletý trenér. "Takhle z hlavy vím, že momentálně v lize nejsou úplně na špici, ale díky Pavlovi Nedvědovi jsem italský fotbal sledoval. To je na tom pikantní," prohlásil.