17. března 2016 • 20:45

Hrdinové Sparty, kteří zničili Lazio: střelci krásných gólů i brankář

Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

Postarali se o jeden z nejpamátnějších sparťanských večerů. Letenští fotbalisté v odvetném osmifinále Evropské ligy dokonale zaskočili velkého favorita, když domácí Lazio Řím šokovali třemi góly v prvním poločase a slaví postup. Pod taktovkou Zdeňka Ščasného skvěle pracovalo celé mužstvo. Server iSport.cz vybral čtyři muže v hostujících barvách, kteří hráli v senzačním duelu klíčovou roli.

David Bičík

Do utkání nastoupil se zatejpovaným prostředníčkem, který si vykloubil v předešlém ligovém utkání v Olomoucí (více o diskutované situaci, kdy míč odehrával s Lukášem Váchou, čtěte ZDE »). Na výkonu Davida Bičíka se ale nepříjemné zranění vůbec nepodepsalo. Už v první minutě řešil nebezpečnou situaci, kdy se po Costově zaváhání do vápna řítil Candreva. Ve 26. minutě vytáhl za stavu 2:0 pro Spartu další důležitý zákrok, když v největší šanci Lazia vyrazil tutovku Mauriho. Proti stejnému hráči se Bičík vytáhl i zkraje druhé půle, když reflexivně zasáhl proti jeho další slibné možnosti.

Bořek Dočkal

S kapitánskou páskou na ruce nastartoval sparťanské představení. Bořek Dočkal vstřelil důležitou první branku utkání. Navíc nádherně. Už v desáté minutě mu připravil balon Krejčí, Dočkal na nic nečekal a levačkou propálil všechno, co mu stálo v cestě do sítě. Reprezentační záložník ukázal přesně to, co ho zdobí nejvíc a v čem je Spartě nejplatnější – parádní střelou odčinil svůj slabší výkon z domácího utkání.

Ladislav Krejčí

Jeden z mužů zápasu. Levonohý rychlík první branku připravil v desáté minutě pro Dočkala, o dvě minuty později skóroval sám. Lišáckou trefou na zadní tyč. Střela sice neměla razanci, díky perfektnímu umístění a špatnému postavení gólmana Lazia zapadla do sítě. 23letý záložník potvrdil vzestup formy, na jaře patří k nejlepším hráčům Sparty. Určitě se na něj velmi těší i Pavel Vrba v reprezentaci.

Lukáš Juliš

Nejmladší člen sparťanské sestavy. Nastoupil místo kapitána Davida Lafaty, svůj úkol splnil dokonale. Krásnou „nohejbalovou“ trefou po centru Frýdka stvrdil popravu zkoprnělého Lazia a zvýšil na 3:0. Teprve 21letý forvard má na góly v Evropě patent – nastoupil potřetí v základní sestavě a potřetí se zapsal mezi střelce.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>