Tomáš Podvín
14. dubna 2016 • 23:54

Spartě tleskali i fanoušci Villarrealu. Bylo to úžasné, žasl Juliš

TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zatímco v předchozích vyřazovacích fázích Evropské ligy jim často štěstí přálo, tentokrát to neplatilo. Přestože fotbalisté Sparty předvedli ve čtvrtfinále proti Villarrealu dobrý výkon, po poločase prohrávali 0:3. „To bylo smutný, ale řekli jsme si, že chceme ve druhé půli dát alespoň nějaké góly,“ popisoval útočník Sparty Lukáš Juliš. To se povedlo, domácí nakonec prohráli 2:4 a fanoušci jim dlouho děkovali.Sparta dostala s Villarrealem gól hned v 5. minutě, podle Juliše to ale domácí nezlomilo. „Určitě ne, měli jsme pak hodně šancí, mohli jsme to klidně otočit,“ hodnotil mladý útočník. Letenští měli skutečně mnoho příležitostí, jenže v zakončení se jim nedařilo.

A tak přišel trest, Villarreal dal ke konci prvního poločasu dva góly a najednou vedl 3:0. „Ten druhý gól nás poslal hodně dolů. Když jsem šel do kabin, chtělo se mi snad i brečet. Bylo to hrozně nezasloužený,“ mrzelo Juliše.

„Trochu se od nás štěstí odklonilo. My jsme takhle vyhráli například v Krasnodaru. Villarreal měl v první půli tři střely, dal tři góly, my měli šest a nedali jsme,“ pokračoval v hodnocení. „O přestávce jsme si ale řekli, že to dohrajeme se ctí a myslím, že se nám to povedlo. I trenér nám říkal, ať pokračujeme. Chtěli jsme dát hlavně nějaké góly a potěšit fanoušky,“ prozradil jedenadvacetiletý forvard.

Fotbalisté Sparty po prohraném čtvrtfinále Evropské ligy
Fotbalisté Sparty po prohraném čtvrtfinále Evropské ligy

Sparťané sice dostali hned z kraje druhého poločasu čtvrtý gól, pak ale zapnuli a najednou bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Svěřenci trenéra Zdeňka Ščasného byli jasně lepší, Villarreal zatlačili a dali dva góly. Navíc mohli přidat další.

„V 50. minutě to vypadalo špatně, ale naštěstí jsme to udělali ještě hezké a fanoušky to bavilo. Myslím, že jsme hráli velmi dobře. Loučíme se se ctí a vztyčenou hlavou,“ nepochyboval Juliš.

To ostatně ocenili i fanoušci. Sparťanští příznivci ještě před koncem zápasu spustili sborově pokřik „Hoši, děkujem“ a dlouhé minuty po utkání hráčům tleskali. Jejich snažení navíc ocenil i kotel hostujících fanoušků.

„Fanoušci byli úžasní, pro mě osobně je to něco neuvěřitelného, to jsem ještě nezažil. Tleskal nám i kotel Villarrealu, tak jsme jejich fanouškům zamávali. Bylo to krásný,“ zakončil Juliš.

720p 480p 360p 240p
Juliš: O půli to bylo krutý, povedlo se nám dohrát se ctí

720p 480p 360p 240p
Efektivita byla na straně soupeře, uznal sparťan Frýdek

720p 480p 360p 240p
Krejčí: Klobouk dolů před fanoušky. Chtěli jsme se jim odvděčit