Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. dubna 2016 • 22:57

Úder v nastavení! Villarreal zdolal Liverpool 1:0, Doněck - Sevilla 2:2

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Přemožitel pražské Sparty Villarreal vstoupil do semifinále fotbalové Evropské ligy domácí výhrou 1:0 nad Liverpoolem, kterou zařídil ve druhé minutě nastavení střídající Adrián López. Vítěz posledních dvou ročníků Sevilla remizovala 2:2 na hřišti Šachtaru Doněck. Odvety se hrají za týden.

Villarreal, který Spartu ve čtvrtfinále porazil 2:1 a 4:2, v prvním poločase častěji držel míč, ale v zakončení se mu nedařilo. Pinovu střelu z dálky gólman Mignolet vyrazil a Soldado dvakrát těsně minul. Při největší šanci Liverpoolu v úvodu nepokrytý Allen zamířil jen doprostřed branky.

Čtvrtý tým španělské ligy zahrozil hned po přestávce a Bakambu z rohu hlavičkoval do tyče. V 65. minutě trefil brankovou konstrukci i hostující Firmino. Villarreal o těsném vítězství rozhodl až v závěru.

Bakambua ještě v jasné příležitosti vychytal Mignolet, jenže těsně před koncem útočník Adrián po Suárezově přihrávce rozhodl o premiérové porážce Liverpoolu v tomto ročníku Evropské ligy.

Villarreal - Liverpool 1:0 (0:0)

Branka:
90.+2 Adrián. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Jaume Costa (Villarreal). Diváci: 16.000.

Villarreal
: Asenjo - Gaspar, Bailly (76. Musacchio), Ruiz, Jaume Costa - Dos Santos (72. Castillejo), Pina, Bruno, Suárez - Soldado (74. Adrián), Bakambu. Trenér: Marcelino.
Liverpool: Mignolet - Clyne, Lovren, Touré, Moreno - Milner, Lucas, Allen - Lallana, Firmino (90. Benteke), Coutinho (46. Ibe). Trenér: Klopp.

Šachtar Doněck - FC Sevilla 2:2 (2:1)
Branky: 23. Marlos, 36. Stěpaněnko - 6. Vitolo, 82. Gameiro z pen. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Malyšev, Srna - Escudero, Carrico, Krychowiak. Diváci: 34.267.

Gólová přestřelka skončila smírem

Sevilla začala ve Lvově výborně a už v šesté minutě se dostala do vedení. Vitolo povedenou "zasekávačkou" obešel obránce Rakického a zblízka prostřelil gólmana Pjatova.

Domácí ale zabrali a ještě do pauzy skóre otočili. Ve 23. minutě Rakickij přesným pasem za obranu vyslal Marlose a brazilský záložník si v koncovce poradil. Za necelou čtvrthodinku přidal druhou branku Šachtaru hlavou Stěpaněnko.

Obhájci trofeje po změně stran doněcký tým zatlačili. Carricovu střelu však vyrazil Pjatov a N'Zonzi hlavičkoval těsně vedle.

V 82. minutě se Sevilla dočkala vyrovnání. Perreyra v pokutovém území fauloval Vitola a nařízenou penaltu proměnil francouzský útočník Gameiro. Španělský tým je tak blízko svému pátému finále Evropské ligy.

:

Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ismaily - Malyšev, Stěpaněnko - Marlos (90.+2 Bernard), Kovalenko, Taison (90.+1 Wellington Nem) - Ferreyra (90.+1 Eduardo). Trenér: Lucescu.
Sevilla: Soria - Mariano, Rami, Carrico, Escudero - Krychowiak, N'Zonzi - Vitolo, Banega, Konopljanka (59. Krohn-Dehli, 72. Coke) - Gameiro. Trenér: Emery.

Hosté:

Domácí: Asenjo – M. Gaspar, Bailly (76. Musacchio), V. Ruiz, J. Costa – J. dos Santos (72. Castillejo), Pina, B. Soriano (C), Denis Suárez – Soldado (74. Adrián López), Bakambu.

Hosté: Mignolet – Clyne, K. Touré, Lovren, A. Moreno – Lallana, Allen, Lucas Leiva, Milner (C) – Firmino (90. Benteke), Coutinho (46. Ibe).

Domácí: Aréola, Musacchio, Samuel, Trigueros, Castillejo, López, Rukavina

Hosté: Ward, Škrtel, Smith, Ibe, Chirivella, Benteke, Sturridge

Domácí: J. Costa

D. Skomina – J. Praprotnik, R. Vukan (SVN)

Hosté: 6. Vitolo, 82. Gameiro

Domácí: Pjatov – Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Ismaily – Malyšjev, Stěpaněnko – Marlos (90+2. Bernard), Kovalenko, Taison (90+1. Wellington Nem) – Ferreyra (90+1. Eduardo).

Hosté: Soria – Mariano, Rami, Carriço (C), Escudero – Vitolo, Krychowiak, Banega, N'Zonzi, Konopljanka (59. Krohn-Dehli, 72. Coke) – Gameiro.

Domácí: Kanibolockij, Wellington Nem, Bernard, Ševčuk, Kobin, Ordec, Eduardo

Hosté: Rico, Kolodziejczak, Krohn-Dehli, Iborra, Cristóforo, Coke, Llorente

Domácí: Malyšjev, Srna

Hosté: Escudero, Carriço, Krychowiak

Szymon Marciniak. Asistenti: Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz. Čtvrtý rozhodčí: Radosław Siejka. Brankoví rozhodčí: Paweł Raczkowski, Tomasz Musiał (všichni POL)