Úder v nastavení! Villarreal zdolal Liverpool 1:0, Doněck - Sevilla 2:2

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Přemožitel pražské Sparty Villarreal vstoupil do semifinále fotbalové Evropské ligy domácí výhrou 1:0 nad Liverpoolem, kterou zařídil ve druhé minutě nastavení střídající Adrián López. Vítěz posledních dvou ročníků Sevilla remizovala 2:2 na hřišti Šachtaru Doněck. Odvety se hrají za týden.

Villarreal, který Spartu ve čtvrtfinále porazil 2:1 a 4:2, v prvním poločase častěji držel míč, ale v zakončení se mu nedařilo. Pinovu střelu z dálky gólman Mignolet vyrazil a Soldado dvakrát těsně minul. Při největší šanci Liverpoolu v úvodu nepokrytý Allen zamířil jen doprostřed branky.

Čtvrtý tým španělské ligy zahrozil hned po přestávce a Bakambu z rohu hlavičkoval do tyče. V 65. minutě trefil brankovou konstrukci i hostující Firmino. Villarreal o těsném vítězství rozhodl až v závěru.

Bakambua ještě v jasné příležitosti vychytal Mignolet, jenže těsně před koncem útočník Adrián po Suárezově přihrávce rozhodl o premiérové porážce Liverpoolu v tomto ročníku Evropské ligy.

Villarreal - Liverpool 1:0 (0:0)

Branka:
90.+2 Adrián. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Jaume Costa (Villarreal). Diváci: 16.000.

Villarreal
: Asenjo - Gaspar, Bailly (76. Musacchio), Ruiz, Jaume Costa - Dos Santos (72. Castillejo), Pina, Bruno, Suárez - Soldado (74. Adrián), Bakambu. Trenér: Marcelino.
Liverpool: Mignolet - Clyne, Lovren, Touré, Moreno - Milner, Lucas, Allen - Lallana, Firmino (90. Benteke), Coutinho (46. Ibe). Trenér: Klopp.

Šachtar Doněck - FC Sevilla 2:2 (2:1)
Branky: 23. Marlos, 36. Stěpaněnko - 6. Vitolo, 82. Gameiro z pen. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Malyšev, Srna - Escudero, Carrico, Krychowiak. Diváci: 34.267.

Gólová přestřelka skončila smírem

Sevilla začala ve Lvově výborně a už v šesté minutě se dostala do vedení. Vitolo povedenou "zasekávačkou" obešel obránce Rakického a zblízka prostřelil gólmana Pjatova.

Domácí ale zabrali a ještě do pauzy skóre otočili. Ve 23. minutě Rakickij přesným pasem za obranu vyslal Marlose a brazilský záložník si v koncovce poradil. Za necelou čtvrthodinku přidal druhou branku Šachtaru hlavou Stěpaněnko.

Obhájci trofeje po změně stran doněcký tým zatlačili. Carricovu střelu však vyrazil Pjatov a N'Zonzi hlavičkoval těsně vedle.

V 82. minutě se Sevilla dočkala vyrovnání. Perreyra v pokutovém území fauloval Vitola a nařízenou penaltu proměnil francouzský útočník Gameiro. Španělský tým je tak blízko svému pátému finále Evropské ligy.

:

Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ismaily - Malyšev, Stěpaněnko - Marlos (90.+2 Bernard), Kovalenko, Taison (90.+1 Wellington Nem) - Ferreyra (90.+1 Eduardo). Trenér: Lucescu.
Sevilla: Soria - Mariano, Rami, Carrico, Escudero - Krychowiak, N'Zonzi - Vitolo, Banega, Konopljanka (59. Krohn-Dehli, 72. Coke) - Gameiro. Trenér: Emery.

Hosté:

Domácí: Asenjo – M. Gaspar, Bailly (76. Musacchio), V. Ruiz, J. Costa – J. dos Santos (72. Castillejo), Pina, B. Soriano (C), Denis Suárez – Soldado (74. Adrián López), Bakambu.

Hosté: Mignolet – Clyne, K. Touré, Lovren, A. Moreno – Lallana, Allen, Lucas Leiva, Milner (C) – Firmino (90. Benteke), Coutinho (46. Ibe).

Domácí: Aréola, Musacchio, Samuel, Trigueros, Castillejo, López, Rukavina

Hosté: Ward, Škrtel, Smith, Ibe, Chirivella, Benteke, Sturridge

Domácí: J. Costa

D. Skomina – J. Praprotnik, R. Vukan (SVN)

Hosté: 6. Vitolo, 82. Gameiro

Domácí: Pjatov – Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Ismaily – Malyšjev, Stěpaněnko – Marlos (90+2. Bernard), Kovalenko, Taison (90+1. Wellington Nem) – Ferreyra (90+1. Eduardo).

Hosté: Soria – Mariano, Rami, Carriço (C), Escudero – Vitolo, Krychowiak, Banega, N'Zonzi, Konopljanka (59. Krohn-Dehli, 72. Coke) – Gameiro.

Domácí: Kanibolockij, Wellington Nem, Bernard, Ševčuk, Kobin, Ordec, Eduardo

Hosté: Rico, Kolodziejczak, Krohn-Dehli, Iborra, Cristóforo, Coke, Llorente

Domácí: Malyšjev, Srna

Hosté: Escudero, Carriço, Krychowiak

Szymon Marciniak. Asistenti: Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz. Čtvrtý rozhodčí: Radosław Siejka. Brankoví rozhodčí: Paweł Raczkowski, Tomasz Musiał (všichni POL)

Arena Lvov, Lvov (UKR)

Roberto Firmino v zajetí domácích fotbalist

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.