28. dubna 2016 • 22:57

Úder v nastavení! Villarreal zdolal Liverpool 1:0, Doněck - Sevilla 2:2

Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou
Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech

Přemožitel pražské Sparty Villarreal vstoupil do semifinále fotbalové Evropské ligy domácí výhrou 1:0 nad Liverpoolem, kterou zařídil ve druhé minutě nastavení střídající Adrián López. Vítěz posledních dvou ročníků Sevilla remizovala 2:2 na hřišti Šachtaru Doněck. Odvety se hrají za týden.

Villarreal, který Spartu ve čtvrtfinále porazil 2:1 a 4:2, v prvním poločase častěji držel míč, ale v zakončení se mu nedařilo. Pinovu střelu z dálky gólman Mignolet vyrazil a Soldado dvakrát těsně minul. Při největší šanci Liverpoolu v úvodu nepokrytý Allen zamířil jen doprostřed branky.

Čtvrtý tým španělské ligy zahrozil hned po přestávce a Bakambu z rohu hlavičkoval do tyče. V 65. minutě trefil brankovou konstrukci i hostující Firmino. Villarreal o těsném vítězství rozhodl až v závěru.

Bakambua ještě v jasné příležitosti vychytal Mignolet, jenže těsně před koncem útočník Adrián po Suárezově přihrávce rozhodl o premiérové porážce Liverpoolu v tomto ročníku Evropské ligy.

Villarreal - Liverpool 1:0 (0:0)

Branka:
90.+2 Adrián. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Jaume Costa (Villarreal). Diváci: 16.000.

Villarreal
: Asenjo - Gaspar, Bailly (76. Musacchio), Ruiz, Jaume Costa - Dos Santos (72. Castillejo), Pina, Bruno, Suárez - Soldado (74. Adrián), Bakambu. Trenér: Marcelino.
Liverpool: Mignolet - Clyne, Lovren, Touré, Moreno - Milner, Lucas, Allen - Lallana, Firmino (90. Benteke), Coutinho (46. Ibe). Trenér: Klopp.

Šachtar Doněck - FC Sevilla 2:2 (2:1)
Branky: 23. Marlos, 36. Stěpaněnko - 6. Vitolo, 82. Gameiro z pen. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Malyšev, Srna - Escudero, Carrico, Krychowiak. Diváci: 34.267.

Gólová přestřelka skončila smírem

Sevilla začala ve Lvově výborně a už v šesté minutě se dostala do vedení. Vitolo povedenou "zasekávačkou" obešel obránce Rakického a zblízka prostřelil gólmana Pjatova.

Domácí ale zabrali a ještě do pauzy skóre otočili. Ve 23. minutě Rakickij přesným pasem za obranu vyslal Marlose a brazilský záložník si v koncovce poradil. Za necelou čtvrthodinku přidal druhou branku Šachtaru hlavou Stěpaněnko.

Obhájci trofeje po změně stran doněcký tým zatlačili. Carricovu střelu však vyrazil Pjatov a N'Zonzi hlavičkoval těsně vedle.

V 82. minutě se Sevilla dočkala vyrovnání. Perreyra v pokutovém území fauloval Vitola a nařízenou penaltu proměnil francouzský útočník Gameiro. Španělský tým je tak blízko svému pátému finále Evropské ligy.

:

Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ismaily - Malyšev, Stěpaněnko - Marlos (90.+2 Bernard), Kovalenko, Taison (90.+1 Wellington Nem) - Ferreyra (90.+1 Eduardo). Trenér: Lucescu.
Sevilla: Soria - Mariano, Rami, Carrico, Escudero - Krychowiak, N'Zonzi - Vitolo, Banega, Konopljanka (59. Krohn-Dehli, 72. Coke) - Gameiro. Trenér: Emery.

Hosté:

Domácí: Asenjo – M. Gaspar, Bailly (76. Musacchio), V. Ruiz, J. Costa – J. dos Santos (72. Castillejo), Pina, B. Soriano (C), Denis Suárez – Soldado (74. Adrián López), Bakambu.

Hosté: Mignolet – Clyne, K. Touré, Lovren, A. Moreno – Lallana, Allen, Lucas Leiva, Milner (C) – Firmino (90. Benteke), Coutinho (46. Ibe).

Hosté: 6. Vitolo, 82. Gameiro

Domácí: Pjatov – Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Ismaily – Malyšjev, Stěpaněnko – Marlos (90+2. Bernard), Kovalenko, Taison (90+1. Wellington Nem) – Ferreyra (90+1. Eduardo).

Hosté: Soria – Mariano, Rami, Carriço (C), Escudero – Vitolo, Krychowiak, Banega, N'Zonzi, Konopljanka (59. Krohn-Dehli, 72. Coke) – Gameiro.

Domácí: Kanibolockij, Wellington Nem, Bernard, Ševčuk, Kobin, Ordec, Eduardo

Hosté: Rico, Kolodziejczak, Krohn-Dehli, Iborra, Cristóforo, Coke, Llorente