+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. srpna 2016 • 21:19

Uhrin dumá nad sestavou na Anderlecht: Možná budeme hrát na dva útočníky

Autor: ,
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože fotbalisté Slavie jdou na rozdíl od předchozích soubojů s Levadií Tallinn a Riem Ave do závěrečného 4. předkola Evropské ligy proti Anderlechtu Brusel v roli outsiderů, podle trenéra Dušana Uhrina mladšího se pozice týmu nijak zásadně nemění. S mužstvem chce udělat maximum pro postup do skupiny. S ohledem na absenci záložníka Josefa Hušbauera má kouč připravené dvě varianty sestavy."Nemyslím si, že je výhoda, že nejsme favorit. Chceme postoupit a uděláme pro to maximum. Jsme na stejné pozici, jako jsme byli předtím s Portugalci. To si myslím, že je důležité, že to napětí v kabině je. Každý chce uspět," řekl na tiskové konferenci Uhrin. "Byl bych spokojený, kdybychom doma nedostali branku," doplnil.

Je mu jasné, že souboj s Anderlechtem bude zatím největší prověrkou nově budovaného a posíleného slávistický týmu, který se letos vrátil do pohárů téměř po sedmi letech.

Kouč Slavie Uhrin: Poháry hrajeme, abychom zjistili, na co hráči mají

"Poháry hrajeme proto, abychom zjistili, na co ti hráči mají. V podstatě mimo Dušana Šventa a Milana Škody, který naskakoval v národním mužstvu, ani jeden z hráčů nehrál takhle těžké utkání. Je důležité odehrát takhle těžké utkání a ještě musí být vítězné, aby vám to přineslo hodně," podotkl Uhrin.

V úvodním utkání 4. předkola se bude muset obejít bez karetně potrestaného záložníka Hušbauera. "Budeme muset hrát trošku jinak. V hlavě mám dvě sestavy, na kterých se teď točím. Uvidíme, jestli budeme hrát na dva defenzivní záložníky nebo na jednoho. Rozhodnu se podle kvality dnešního tréninku," prohlásil Uhrin.

Anderlecht v posledních týdnech znatelně proměnil kádr a základní sestava je značně nečitelná. "Nejsilnější stránky jsou v útočné fázi. Mají tam řadu technických a rychlých hráčů v křídelních prostorech, útočí i krajní obránci. Pustili dominantního hráče Defoura, mají ve středové řadě mladé hráče, tam ani nevím, jak budou hrát. Jinak u obrany taky nevíme, jak budou hrát. Máme informace, že v posledních 14 dnech odešli dva stopeři. Tam měli velkou slabinu a možná budeme hrát na dva útočníky," dodal Uhrin.

 Klasická verze
Mobilní verze