+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. září 2016 • 14:35

Trest pro Plzeň! Proti AS Řím bude kvůli rasismu zavřená část hlediště

Autor: ,
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Plzně budou mít na zápas Evropské ligy s AS Řím uzavřenou část hlediště. UEFA potrestala Viktorii za výtržnosti fanoušků včetně projevů rasismu v utkání 4. předkola Ligy mistrů s Ludogorcem Razgrad. Konkrétně jde o sektory P2 a P3, kde sídlí kotel. Prázdných tak zůstane 910 míst."Důvodem jsou rasistické projevy a házení předmětů na hřiště během zápasu s Ludogorcem Razgrad," řekl mluvčí plzeňského celku Václav Hanzlík. "Za celý klub vyhlašujeme nulovou toleranci jakýmkoli rasistickým projevům či urážkám a budeme proti tomuto nešvaru nekompromisně bojovat," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Během utkání s Razgradem fanoušci těžce nesli některé výroky španělského rozhodčího Alberta Undiana Mallenca a bučeli. Část fandů bučela i na hráče tmavé pleti a na protest proti výrokům sudího diváci házeli kelímky na hřiště. Rozhodčí proto na několik vteřin zápas přerušil.

Takové fanoušky na stadionu nechceme, říká Šádek

Plzeň za to pyká tím, že na nejatraktivnější zápas podzimu s AS Řím nebude moci využít plnou kapacitu stadionu. "Pro náš klub to znamená obrovskou ztrátu finanční, organizační problém směrem k prodeji balíčků na zápasy, ale především ztrátu společenskou. Jakékoli projevy rasismu odmítáme, nepatří nejen na fotbalové stadiony, ale ani do celé společnosti," řekl Šádek.

Pokud by se problém opakoval, mohla by UEFA Plzni uzavřít i celý stadion. "Hodláme provést preventivní opatření, aby se nic podobného již neopakovalo. Proti všem, kteří nehodlají tato pravidla respektovat a tím pádem ohrožují klub, budeme postupovat nekompromisně a říkáme, že takové fanoušky na stadionu nechceme," uvedl Šádek.

Kvůli trestu musí Plzeň stáhnout z prodeje balíčky na všechny tři domácí zápasy Evropské ligy do sektorů P2 a P3, kam bude prodávat vstupenky jen na další duely s Astrou Giurgiu a Austrií Vídeň.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje v Plzni? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze