27. září 2016 • 13:29

Sparta se chystá na Inter. Tým povede Holoubek, Hejkal řeší taktiku

Autor:

Fotbalová Sparta prožívá hektické dny. Po nedělním derby se Slavií skončil trenér Zdeněk Ščasný, vedením áčka jsou dočasně pověření jeho asistenti. Jak mají rozdělené role pro čtvrteční duel Evropské ligy s Interem Milán? Mužstvo jako hlavní kouč povede David Holoubek, zároveň i hlavní kouč úspěšné sparťanské devatenáctky. Letenský klub to potvrdil na svých internetových stránkách.Sparťané se od úterního dopoledne chystají na velký zápas s Interem Milán. Slavný italský celek přijede do Prahy ve středu, o den později sehraje na Letné druhé utkání základní skupiny Evropské ligy.

Po nedělní bídě v derby (Sparta podlehla doma Slavii 0:2) a ukončení éry Zdeňka Ščasného musel celý klub okamžitě přepnout směrem ke čtvrtečnímu svátečnímu duelu.

Stanislav Hejkal má na starosti taktickou přípravu, druhý asistent Zdeněk Svoboda se stará především o standardní situace. Vedením celého mužstva byl pověřený David Holoubek, jinak hlavní kouč sparťanské devatenáctky.

Holoubek stihne dva zápasy za dva dny

Holoubek bude za Spartu mluvit na tiskových konferencích a formálně převezme roli hlavního trenéra. Ve středu ještě odkoučuje zápas devatenáctky v UEFA Youth League proti Podgorici (stadion Viktorie Žižkov, výkop v 14.00).

Sparta od pondělí, kdy se s klubem dohodl na ukončení spolupráce Zdeněk Ščasný, hledá hlavního trenéra. Jedním z kandidátů je i slovenský kouč Adrián Guľa, současný trenér MŠK Žilina.

"Víme, že Sparta je velký klub a tomu odpovídají i její kroky. Vědí, že mám kontrakt a proto nejprve zkontaktovali pana majitele. První krok spočívá v tom, aby klub řekl, jestli ano, nebo ne. Já se soustředím na svou práci, dnes hrajeme zápas (Slovenský pohár v Lipanech – pozn. red.). Nijak se tím nerozptyluju, i když to není jednoduché," přiznal pro iSport.cz Guľa.

V nejužším výběru možných adeptů figuruje i Jindřich Trpišovský z Liberce, možný je i příchod Václava Kotala. Ten v minulé sezoně vytáhl Brno až blízko pohárových příček.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>