+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Tomáš Podvín
28. září 2016 • 17:35

Holoubek na roztrhání! Hráči musí ukázat, že patří do Sparty, hlásí kouč

TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zajímavé, ale také hektické dny zažívá sparťanský trenér David Holoubek. Ten totiž po odvolání Zdeňka Ščasného v letenské hierarchii povýšil a ve čtvrtek povede tým v zápase Evropské ligy proti Interu Milán. Zároveň ale nadále působí jako hlavní kouč sparťanů do 19 let, kteří ve středu vítězně zahájili svou premiérovou cestu v mládežnické Lize mistrů.Ve středu od dvou odpoledne stál Holoubek na lavičce Sparty U19. Jeho tým zvládl debut v UEFA Youth League na jedničku, černohorskou Podgoricu porazil jasně 4:0. Jen co mladý kouč po zápase poděkoval fanouškům, zakřičel si s týmem a stihl rychlý rozhovor, zamířil ze Žižkova na Letnou. Tam totiž byla v plánu oficiální tisková konference před utkáním s Interem.

720p 480p 360p 240p
Holoubek po U19: Mustedanagiče jsem chtěl na lavičku proti Interu

„To přepínání mezi mládežnickým týmem a chlapy zažívám už tři měsíce, kdy jsem asistentem u áčka. Na zápas Ligy mistrů jsem se moc těšil a jsem rád, že jsme vyhráli. Teď už se zase plně soustředím na A tým, nemám s tím žádný problém,“ tvrdil Holoubek.

Zároveň ale přiznal, že tak rychlý posun nečekal. „Když jsem v létě odjížděl na dovolenou, dozvěděl jsem se, že se stávám asistentem u áčka. Už to bylo překvapení. Kdyby mi někdo řekl, že koncem září budu hlavním trenérem, i když jen na jeden dva zápasy, nevěřil bych mu,“ usmál se.

Hráči musí dokázat, že patří do kabiny Sparty

Teď je to ale realita. A Holoubek se tak připravuje na velký debut proti Interu Milán. „Ale není to o nějakém dokazování, jestli je Holoubek dobrý, nebo špatný trenér. Je to o tom, že hráči musí ukázat fanouškům a všem lidem, že jsou dobří a zaslouží si být v kabině Sparty,“ řekl kouč Letenských.

Kouč Sparty Holoubek: Volal jsem si s Krejčím, radil mi, co na Inter platí

Holoubek tak nyní přemýšlí, jak na slavného soupeře vyzrát. „Přiznávám, že poslední noc nebyla úplně optimální, honí se mi v hlavě hodně myšlenek. Jak hrát, jaký zvolit styl, jaké vybrat hráče... Chceme s kolegy sestavit tým, který Inter prověří. Chceme Spartu vzbudit,“ burcoval.

David Holoubek na tréninku Sparty před Evropskou ligou s Interem
David Holoubek na tréninku Sparty před Evropskou ligou s Interem

I přes svou vytíženost pak mladý trenér stihl jeden důležitý rozhovor. „Včera jsem si dlouho volal s Láďou Krejčím, který proti Interu o víkendu hrál. Radil mi, co na ně platí. Jinak má ale rozbor Interu na starosti Standa Hejkal,“ prozradil Holoubek.

Víc než informace o soupeři ho ovšem nakonec stejně zajímá vlastní tým. „O některých slabinách Interu vím, ale celou přípravu děláme tak, abychom se odrazili od našich výkonů a naší tvrdé práce na hřišti. Inter respektujeme, ale chceme začít od nás,“ tvrdil.

Na závěr pak Holoubek prozradil, že šanci možná dostanou i hráči, které zná z mládežnického týmu. „Můžete očekávat, že na lavičce budou sedět mladí hráči,“ potvrdil Holoubek.

De Boer: Změna trenéra může být pro Spartu pozitivem

720p 480p 360p 240p
Sparta - Podgorica: Debakl! Po Marečkově dorážce Sparta vedla 4:0

720p 480p 360p 240p
Sparta - Podgorica: Mustedanagič zvýšil z penalty na 3:0

720p 480p 360p 240p
Sparta - Podgorica: Šťastná trefa! Po Havelkově tečované střele vede Sparta 2:0

720p 480p 360p 240p
Sparta - Podgorica: Gól! Mustedanagič z přímého kopu poslal Spartu do vedení 1:0

720p 480p 360p 240p
Ščasný: Sedneme si s vedením a najdeme nejlepší řešení pro mužstvo

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze