30. září 2016 • 15:20

Kadlec, Totti a další. UEFA vybrala střelce Sparty do týmu týdne

Autor:
TOP VIDEA
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za báječný výkon se dočkal Václav Kadlec zasloužené odměny. Střelec dvou gólů Sparty při vítězství nad Interem Milán 3:1 se dostal do nejlepší jedenáctky týdne v Evropské lize, kterou sestavuje Evropská fotbalová unie UEFA. Kromě něj v ní nechybí třeba legenda AS Řím Francesco Totti.V minulé sezoně to byl celkem běžný jev. Do nejlepší sestavy kola se sparťané objevovali během svojí jízdy do čtvrtfinále celkem pravidelně. Po vítězství 3:0 na hřišti Lazia Řím v osmifinálové odvetě v ní měli hned trojnásobné zastoupení (Bičík, Costa, Krejčí).

Tentokrát Kadlece zařadila UEFA do zálohy, ačkoliv dočasný trenér Sparty David Holoubek vysunul nejdražší posilu v historii české ligy úplně na hrot. Kromě toho je Kadlec nominovaný na cenu pro nejlepšího hráče týdne, kterou volí fanoušci.

V elitní jedenáctce se nachází ještě legendární Francesco Totti, který asistoval u tří ze čtyř gólu AS Řím při vítězství 4:0 nad Astrou Giurgiu. Dostalo se i na německého reprezentačního obránce Benekta Höwedese ze Schalke, či dva ze tří hráčů, kteří mají na kontě po druhých zápasech už tři góly (Bailey z Genku a Joaozinho z Krasnodaru).

Nejlepší sestava týdne v Evropské lize
Waterman (APOEL) – Martina (Southampton), Höwedes (Schalke), Criscito (Petrohrad) – Bailey (Genk), Marcelo Díaz (Celta Vigo), Kadlec (Sparta), Schönbächler (FC Curych) – Totti (AS Řím), Joaozinho (Krasnodar), Kilduff (Dudalk)

720p 480p 360p 240p
Václav Kadlec: Pomohla nám dobře zvolená taktika