Jakub Dvořák
24. listopadu 2016 • 04:57

Sparta chystá překvapivý tah. Žluté dresy, se kterými vyhrává venku

TOP VIDEA
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Thun, Krasnodar, Lazio, Beer Ševa… Co mají tyto kluby společného? Sparta je všechny v důležitých bitvách Evropské ligy porazila. Navíc ve žlutých dresech, které Letenští používají jako venkovní variantu. Ve čtvrtek čeká Holoubkovy svěřence další těžký evropský zápas proti Southamptonu, ve kterém půjde o postup ze skupiny. A Sparta bude opět žlutá! „Není důležitá barva dresů. Dřív jsme byli ve žlutých úspěšní, věřím, že v tom budeme pokračovat,“ řekl k nevšednímu řešení kouč David HoloubekNa Letné jenom v rudé. Tímto heslem se Sparta dlouhá léta řídí. Ve čtvrtek však udělá výjimku. Kvůli tomu, že její anglický soupeř má pouze dvě sady dresů (červenobílou a černošedou).

Obě by se tak kryly s tradiční sparťanskou rudou. I proto museli Pražané například v září při prvním duelu v základní skupině Evropské ligy na Ostrovech nastoupit v bílé sadě.

„Je to výjimečná situace, která vznikla na základě barevných kombinací hostů,“ řekl ve středu na tiskové konferenci ředitel PR a komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Proti Southamptonu bez Lafaty a ve venkovních dresech

Otrávení nejsou ze žluté sady ani samotní hráči. Naopak. Tento krok si pochvalují. „V minulé sezoně jsme v nich měli úspěchy. Takže to třeba dopadne i zítra,“ prohlásil obránce Costa s odkazem na venkovní duely v Krasnodaru (3:0) a na Laziu (3:0), po kterých Sparta slavila postup do další fáze Evropské ligy.

Navíc doma na Letné už jednou žlutou variantu oblékla. Bylo to v srpnu minulého roku v play off Evropské ligy, kdy porazila švýcarský Thun 3:1. „V tomhle nejsem tak pověrčivý. Pro nás je důležité především to logo na dresu,“ zdůraznil trenér David Holoubek.

V letošní sezoně nastoupila Sparta ve žluté sadě pouze jednou. Bylo to při vydřené výhře 1:0 na půdě izraelského celku Hapoel Beer Ševa. Ve čtvrtek přijde na řadu podruhé a výhra, případně i remíza by se Pražanům náramně hodila.

Přinesou dresy Holoubkovi a spol. znovu štěstí?

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Holoubek: Je skvělé, že 2 zápasy před koncem bojujeme o postup