Beer Ševa šokovala Southampton, Manchester United vyhrál v Luhansku

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 6. KOLA |  Fotbalisté Hapoelu Beer Ševa na závěr úvodní fáze Evropské ligy remizovali v Southamptonu 1:1 a ze skupiny K postoupili z druhého místa za Spartou Praha. Fiorentina zvítězila na hřišti Karabachu 2:1 a ovládla skupinu J. Z ní se do jarní vyřazovací fáze kvalifikoval také PAOK Soluň, který v šestém kole doma porazil Liberec 2:0. Ve skupině E Astra Giurgiu v Bukurešti remizovala 0:0 s AS Řím a společně s italským vítězem jde dál. Rumunům pomohla výhra již vyřazené Plzně nad Austrií Vídeň (3:2).

Beer Ševu v Anglii poslal do vedení v 79. minutě Buzaglo. V nastavení sice srovnal Van Dijk, ale víc už Southampton nestihl. Hapoel postoupil díky většímu počtu gólů vstřelených na soupeřově hřišti, protože první vzájemný souboj v Izraeli skončil bez branek.

V prvním poločase v Baku gól nepadl, útočník Karabachu Ndlovu i hostující Bernardeschi trefili jen brankovou konstrukci. Po hodině hry otevřel skóre Vecino. V 73. minutě sice Reynaldo vyrovnal, ale vzápětí vrátil Fiorentině vedení Chiesa. Devatenáctiletý střelec byl sice v závěru po druhé žluté kartě vyloučen, ale "Fialky" už o body nepřišly.

V rumunské metropoli útočník Astry Alibec sice dokázal v úvodu druhého poločasu brankáře Alissona překonat, ale gól nebyl uznán kvůli útočnému faulu. Z dobré pozice v závěru hlavičkoval nepřesně střídající útočník Džeko, jenž v minulém kole nasázel Plzni hattrick.

Ibrahimovic pojistil výhru United

Manchester United zdolal Luhansk 2:0 a kvalifikoval se z druhé příčky ve skupině A. V Oděse po změně stran skórovali Mchitarjan, který se za "Rudé ďábly" trefil poprvé od letního příchodu z Dortmundu, a kanonýr Ibrahimovic. Fenerbahce Istanbul postoupilo z prvního místa díky vítězství 1:0 nad Feyenoordem. V Rotterdamu ve 22. minutě rozhodl útočník Sow.

Další nizozemský tým Alkmaar před svým publikem zdolal jistého vítěze skupiny D Petrohrad 3:2, jako první v tomto ročníku EL obral Zenit o body a zajistil si play off.
Suverénní Šachtar Doněck v Portugalsku porazil Bragu 4:2 a vyhrál i šestý duel ve skupině H, z níž jde dál také Gent. Belgický tým zvítězil na hřišti Konyasporu 1:0 zásahem Coulibalyho ze čtvrté minuty nastavení.

Delarge pomohl k výhře Osmanlisporu

Ve skupině L, kde byly ve hře všechny čtyři celky, si vybojovaly postup Osmanlispor a Villarreal. Tureckému mužstvu k domácí výhře 2:0 nad Curychem pomohl jedním gólem bývalý liberecký útočník Delarge. Villarreal na svém hřišti zvítězil 2:1 nad Steauou Bukurešť.

Ve skupině G si dnes druhé postupové místo za Ajaxem uhrála Celta Vigo, která v Aténách porazila Panathinaikos 2:0. Amsterodamské mužstvo bez českého křídelníka Černého v Lutychu remizovalo 1:1.

Zápas skupiny F mezi Sassuolem a Genkem byl odložen kvůli husté mlze v Itálii a bude se hrát v pátek od 12:30. Belgické mužstvo, kde působí i reprezentační stoper Brabec, už má jistý postup, ale bude bojovat ještě o prvenství ve skupině před Bilbaem. To remizovalo 1:1 na hřišti Rapidu Vídeň.

SKUPINA A

Luhansk - Manchester United 0:2 (0:0)

Branky: 48. Mchitarjan, 88. Ibrahimovic.

Feyenoord Rotterdam - Fenerbahce Istanbul 0:1 (0:1)

SKUPINA B

APOEL Nikósie - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)
Branky: 19. vlastní Da Costa, 83. De Camargo.

Young Boys Bern - Astana 3:0 (0:0)
Branky: 63. Frey, 66. Hoarau, 71. Schick.

Skupina B

1. Apoel 6 4 0 2 8:6 12
2. Young Boys 6 2 2 2 7:4 8
3. Olympiacos 6 2 2 2 7:6 8
4. Astana 6 1 2 3 5:11 5

SKUPINA C

Anderlecht Brusel - St. Étienne 2:3 (2:0)
Branky: 21. Chipciu, 31. Stanciu - 62. a 67. Söderlund, 74. Monnet-Paquet.

Alkmaar - Zenit Petrohrad 3:2 (2:0)
Branky: 7. Rienstra, 43. Haps, 68. Tankovic - 58. Giuliano, 80. vlastní Wuytens.

Maccabi Tel Aviv - Dundalk 2:1 (1:1)
Branky: 21. Ben Haim II. z pen., 38. Miha - 27. vlastní Dasa.