6. srpna 2009 • 18:28

Evropská liga: Rozehnal postupuje s Hamburkem

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalový obránce Hamburku David Rozehnal poprvé nastoupil za svůj nový klub po červencovém přestupu z italského Lazia Řím. HSV v domácí odvetě 3. předkola Evropské ligy podlehl dánskému celku Randers 0:1.

Vzhledem k vysoké výhře 4:0 z úvodního duelu postoupil do čtvrtého předkola.

Reprezentant Rozehnal, který se do přístavního města stěhoval v přepočtu za 200 milionů korun, nastoupil v základní sestavě s kapitánem Davidem Jarolímem a oba odehráli celý zápas.

Z postupu se radovala i slovenská Žilina vedená trenérem Pavlem Hapalem, která porazila chorvatský Hajduk Split na jeho hřišti 1:0 brankou útočníka Lietavy ze 76. minuty.

V dresu hostů, kteří v úvodním zápase doma remizovali 1:1, nastoupili i čeští fotbalisté David Kobylík a Ondřej Šourek. Fotbalisté Samary vypadli s irským St. Patrick's.

Ruský celek, v jehož dresu dnes nenastoupili Češi Jan Koller a Jiří Jarošík, sice domácí odvetu vyhrál 3:2, vzhledem k prohře 0:1 z prvního zápasu však do posledního předkola postoupili Irové.

Ani jeden z Čechů dnes nebyl ani na lavičce, což v případě útočníka Kollera posílilo spekulace o jeho možném odchodu z týmu. Šestatřicetiletý rekordman v počtu reprezentačních branek je spojován s přestupem do Kazaně a Zenitu Petrohrad.

Útočník Austrie Vídeň Tomáš Jun pomohl svému týmu brankou k postupu přes srbskou Vojvodinu. Rakouský tým vyhrál 4:2 na svém hřišti a Jun skóroval stejně jako v prvním zápase, který skončil remízou 1:1.

V dresu Austrie odehrál 85 minut další český fotbalista Petr Voříšek. Galatasaray Istanbul doma deklasoval izraelský tým Maccabi Netanja 6:0 a s celkovým skóre 10:1 suverénně postoupil. V sestavě tureckého celku tentokrát chyběl útočník Milan Baroš, kterého trenér Frank Rijkaard zřejmě šetřil na víkendový start turecké ligy.

Staronového českého reprezentanta na hrotu plně nahradil reprezentant Konga Shabani Nonda, který vstřelil čistý hattrick během 38 minut druhého poločasu.

Třikrát v zápase se prosadil i kapitán AS Řím Francesco Totti, jehož tým postoupil přes belgický Gent po vysoké výhře 7:1 ze soupeřova hřiště. Římský klub, který doma vyhrál 3:1, dal v Belgii šest branek během druhého poločasu.

Odvetné zápasy 3. předkola fotbalové Evropské ligy UEFA:

Křídla sovětů Samara - St. Patrick's (Ir.) 3:2 (1:0),
první zápas 0:1, postoupil St. Patrick's.
Honvéd Budapešť - Fenerbahce 1:1 (0:1),
první zápas 1:5, postoupilo Fenerbahce, Legia Varšava - Bröndby Kodaň 2:2 (1:1), první zápas 1:1, postoupilo Bröndby Kodaň,
Metalist Charkov - NK Rijeka (Chorv.) 2:0 (1:0),
první zápas 2:1, postoupil Metalist Charkov,
NK Lublaň (Slovin.) - Metalurg Doněck 0:3 (0:0),
první zápas 0:2, postoupil Metalurg Doněck,
Derry City (Ir.) - CSKA Sofia 1:1 (0:0),
první zápas 0:1, postoupila CSKA Sofia,
Elfsborg - Braga 2:0 (2:0),
první zápas 2:1, postoupil Elfsborg,