Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává

Oba české týmy, které se dnes představily v odvetných zápasech třetího předkola Evropské ligy UEFA své boje zvládly a a postupují dále. Liberec přes lichtnštejnský Vadúz a Olomouc přes skotský Aberdeen.

Jako první se představil Slovan, který si z prvního utkání vezl náskok 1:0. Hned od úvodu hrál velmi aktivně a dvěma brankami kolem dvacáté minuty rozhodl zápas.

Vadúz postupem času stále víc přitvrzoval své zákroky a čtvrt hodiny před koncem na to doplatil vyloučením obránce Steil. Domácí sice krátkou přesilovku a z ní pramenící závary v hostujícím pokutovém území nedotáhli do gólového konce, ale pohodový postup do play off soutěže, v němž si zahrají o Evropskou ligu, jim to zkazit nemohlo.

Zhruba patnáct minut po konci utkání Severočechů se začalo hrát na Hané. Vzhledem k tomu, že narozdíl od včerejšího utkání pražské Slavie vysílala v přímém přenosu Česká Televize, měli fotbaloví fanoušci na čtvrteční večer o zábavu postaráno.

Michal Hubník v souboji s Richardem Fosterem

Olomouc si ze Skotska přivezla o poznání luxusnější náskok než Liberec a tak už se jednalo v podstatě jen o formalitu. Kouč hostí sice před utkáním avizoval, že jeho tým bude hrát aktivně, aby ukázal, že není tak špatný, ale to se Aberdeenu nedařilo.

Již v páté minutě totiž šli do vedení domácí a když ve třinácté minutě proměnili penaltu, bylo jasné, že i dnešní utkání se bude odvíjet stejným směrem, jako zápas z minulého týdne.

Liberec a Olomouc do čtvrtého předkola, ze kterého se postupuje již do skupin hlavní soutěže, doplní hned trojice českých týmů. Ke Slavii a Spartě, kteří vypadli v bojích o Ligu mistrů se přidají ještě Teplice, které si účast zajistily vítězstvím v poháru ČMFS. Losování proběhne v pátek.