Boj o LM kazí Strakovi vlastní gól. Remízu zachránil Vittek

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

PLAY OFF LIGY MISTRŮ | Fotbalisté Slovanu Bratislava doma remizovali s běloruským BATE Borisov 1:1. Slovenský tým dlouho v utkání prohrával, ale trenéru Strakovi vyšlo skvěle taktické střídání. Jeho žolík Róbert Vittek vyrovnal na konečných 1:1. Remíza se zrodila také na dalších třech stadionech. Vyhrát dokázalo pouze Porto nad Lille a Zenit nad Standardem Lutych.

Slovan začal aktivně, ale úvodní převahu gólově nezužitkoval. Fořt z dobré pozice trefil jen brankáře Černika, který poté vytáhl i dalekonosnou střelu kapitána Žofčáka.

BATE poté převzalo iniciativu. Ve 26. minutě ještě Krivec z přímého kopu trefil břevno. Minutu před pauzou ale Jablonský chtěl odvrátit míč před nabíhajícím Rodionovem a smolně překonal vlastního brankáře Perniše.

Poprvé od roku 1975 diváci vyprodali bratislavské Pasienky a domácí fotbalisté jim udělali radost v 80. minutě. Zkušený útočník Vittek, jenž nahradil Fořta, se dobře zorientoval v pokutovém území a pohotovou střelou vyrovnal.

O chvíli později povzbuzený Slovan ze standardní situace dokonce skóre otočil, rozhodčí však branku neuznali kvůli ofsajdu Vitteka.

Dobrou pozici do odvety si vytvořil Zenit Petrohrad, jenž zvítězil 1:0 na hřišti Standardu Lutych. Stejný výsledek si odváží také Porto ze hřiště Lille. Jen z lavičky sledoval domácí porážku obránce David Rozehnal.

Celtic Glasgow, který po verdiktu UEFA postoupil do čtvrtého předkola LM místo svého přemožitele Legie Varšava, remizoval 1:1 v Mariboru. Totožný výsledek uhrál APOEL Nikósie v Aalborgu. Z dnešních pěti utkání tak ani jednou nezvítězil domácí tým.

Hosté: 16. Šatov

Domácí: Kawašima – Ciman, Arslanagic, Teixeira, Van Damme (C) – M'Poku, Faty, Louis, Lumanza-Lembi (72. Mbombo) – Watt (65. Mujangi Bia), De Camargo. Trenér: Guy Luzon

Hosté: Lodygin – Smolnikov, Garay, Lombaerts, Criscito – Šatov (82. Rjazancev), Fajzulin, Tymoščuk, Danny (C) – Rondón, Hulk (90+2 Solovjev). Trenér: André Villas-Boas

Domácí: M'Poku, Van Damme, Faty

Hosté: Danny, Smolnikov

Craig Thomson – Chambers, Mulvanny (SCO)

Hosté: 54. Vinicius

Domácí: Larsen – Petersen, Thelander, Blaabjerg, Würtz – Wichmann, Risgard, Thornsen (86. Thrane), Kristenen (75. Ahlmann) – Helenius (76. Dalsgaard), Jacobsen

Hosté: Pardo – Guilherme, Carlao, Antoniades, Mário Sérgio – Tiago Gomes, Charalambides (65. Alexandrou), Vinicius, Nuno Morais, De Vincenti (82. Papazoglou) – Sheridan (90+3. Manduca)

Martin Atkinson (ENG) – Michael Mullarkey (ENG), Stephen Child (ENG)

Aalborg Stadion, Aalborg, Dánsko

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.