21. října 2014 • 22:34

Chelsea vsadila na Čecha, udržel nulu. Bayern zničil Řím 7:1

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

SOUHRN LIGY MISTRŮ | Brankář Petr Čech si poprvé v sezoně zachytal v Lize mistrů, přestál penaltu a čistým kontem přispěl k domácímu vítězství fotbalistů Chelsea nad Mariborem 6:0. Dnešní program 3. kola základních skupin přinesl také několik rekordů. Šachtar Doněck jako první tým v soutěži vyhrál úvodní dějství 6:0 a nakonec zvítězil na hřišti běloruského Borisova 7:0. Jeho kanonýr Luiz Adriano jako druhý v historii soutěže po Lionelu Messim z Barcelony zaznamenal v jednom utkání pět branek.

Messi a Iniesta slaví gól Barcelony.

SKUPINA G

Čech si proti Mariboru připsal teprve třetí start ve dvanáctém soutěžním utkání Chelsea v nové sezoně. Za "Blues" předtím chytal jen v duelu Ligového poháru s Boltonem a 66 minut utkání s Arsenalem, v němž se zranil Belgičan Thibaut Courtois, který dnes zůstal na lavičce. Český brankář působil mezi tyčemi jistě a v 64. minutě ustál penaltu, když hostující Ibraimi trefil tyč. Čech neinkasoval z posledních čtyř penalt, kterým v Lize mistrů čelil.

Jinak ale útočila Chelsea. Skóre otevřel Rémy, který vzápětí kvůli zranění přepustil místo Drogbovi. Útočník z Pobřeží slonoviny ve 23. minutě proměnil penaltu a připsal si první gól po letním návratu do Chelsea. Trefil se i Terry, pak si dal vlastní branku Viler a nejvyšší výhru "Blues" v Lize mistrů zařídily v závěru dva Hazardovy góly.

Schalke v přesilovce přestřílelo Sporting Lisabon 4:3 a dostalo se na druhé místo ve skupině G.

NK Maribor

Domácí: 13. Rémy, 23. Drogba, 31. Terry, 54. Viler (vl.), 77. E. Hazard, 90. E. Hazard

Hosté:

Domácí: Čech – Ivanović, K. Zouma, Terry (C), Luís – Fàbregas (60. Aké), Matić – Willian, Oscar (73. Solanke), E. Hazard – Rémy (16. Drogba).

Hosté: Handanovič – Stojanović, Rajčevič, Šuler, Viler (57. Vršič) – Mejač, Mertelj (C), Filipovič, Bohar – Tavares (C) (72. Mendy), Ibraimi (68. Zahovič).

Domácí: Courtois, Aké, Cahill, Azpilicueta, Salah, Drogba, Solanke

Hosté: Cotman, Arghus, Ndiaye, Vršič, Sallalich, Zahovič, Mendy

Danny Makkelie – Patrick Langkamp, Mario Diks (všichni NED)

Hosté: 16. Nani, 64. Silva, 78. Silva

Domácí: Fährmann – Uchida, Höwedes (C), Ayhan, Aogo – Neustädter, Höger – Obasi (65. Meyer), K-P. Boateng (46. Choupo-Moting), Draxler (82. Sam) – Huntelaar.

Hosté: Patrício (C) – Cédric, Oliveira, Maurício, Silva – Nani, Mário (38. Sarr), Carvalho, Silva, Carrillo (89. Capel) – Slimani (25. Montero).

SKUPINA E

Ve šlágru večera mezi druhým týmem italské ligy AS Řím a vedoucím celkem bundesligy Bayernem Mnichov se očekával vyrovnaný průběh, jenže německý šampion soupeře během úvodní půle zcela zesměšnil. Dva z pěti gólů dal Robben, trefili se také Götze, Lewandowski a z penalty Müller. Do dnešního dne ještě žádný tým v Lize mistrů nedokázal při venkovním utkání vstřelit do přestávky pět gólů.

Římané inkasovali za 45 minut více branek než v sedmi kolech Serie A, po pauze zaznamenal aspoň čestný gól domácích Gervinho. Brankář Neuer inkasoval po 813 minutách. Bayern ale přidal další dvě trefy a zatím jako jediný neztratil ve třech zápasech ani bod.

Manchester City se ani ve 3. kole základní fáze Ligy mistrů nedočkal prvního vítězství. Anglický šampion na hřišti CSKA Moskva ztratil dvougólový náskok a s ruským týmem jen remizoval 2:2. Na kontě má jen dva body.

City vyhrál oba loňské vzájemné duely a také dnes dlouho kráčel za třemi body. Agüero, který o víkendu čtyřmi góly zařídil vítězství 4:1 nad Tottenhamem, otevřel skóre a ještě do přestávky zvýšil Milner, který navíc minutu po svém zásahu trefil brankovou konstrukci.

Zdálo se, že favorit má utkání pevně v moci, jenže CSKA, který kvůli rasistickému chování fanoušků hraje domácí zápasy skupiny před prázdným hledištěm, skóre v druhé půli dorovnal. V 65. minutě snížil Doumbia a čtyři minuty před koncem rozhodl o dělbě bodů z penalty Natcho.

Hosté: 29. Agüero, 38. Milner

Domácí: Akinfejev (C) – Fernandes, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – A. Berezuckij (46. Doumbia, 90. Cauņa) – Tošić (69. Jefremov), Natcho, Jerjomenko, Milanov – Musa.

Hosté: Hart – Zabaleta, Kompany (C), Mangala, Kolarov – Milner, Y. Touré, Fernando (86. Jovetić), Silva (78. Fernandinho) – Džeko (72. Navas), Agüero.

Domácí: Čepčugov, Nababkin, Jefremov, Cauņa, Bazeljuk, Doumbia

Hosté: Caballero, Sagna, Clichy, Demichelis, Navas, Fernandinho, Jovetić

Hosté: Fernando

István Vad. Asistenti: Istvan Albert, Peter Berettyán. Čtvrtý rozhodčí: László Viszokai. Brankoví rozhodčí: Sandor Szabo, Zsolt Szabó (všichni HUN)

Arena Chimki, Chimki. Kapacita: 18000 diváků.

Domácí: 66. Gervinho

Hosté: 9. Robben, 24. Götze, 25. Lewandowski, 30. Robben, 36. T. Müller, 78. Ribéry, 80. Shaqiri

Domácí: De Sanctis – Torosidis, Yanga-Mbiwa, Manolas, Cole (46. Holebas) – Nainggolan, De Rossi, Pjanić (79. Ljajić) – Iturbe, Totti (C) (46. Florenzi), Gervinho.

Hosté: Neuer – Bernat, Benatia, J. Boateng, Alaba – Lahm (C), Alonso – Robben, T. Müller (60. Rafinha), Götze (79. Shaqiri) – Lewandowski (67. Ribéry).

SKUPINA F

Neporazitelnost v této sezoně udržel Paris St. Germain. Francouzský mistr navázal na triumf nad Barcelonou a díky Cavaniho gólu z 87. minuty vyhrál na hřišti Apoelu Nikósie 1:0. V tabulce skupiny F je o bod před druhou Barcelonou, která zvítězila nad Ajaxem 3:1. Messi dal 69. gól v Lize mistrů a už jen dva mu chybí do rekordu Raúla.

Hosté: 87. Cavani

Domácí: Pardo – Sérgio, Guilherme, Carlão, Antoniades (40. Riise) – Gomes, Vinicius, Morais (C) (80. De Vincenti), Efrem – Manduca, Sheridan (67. Djebbour).

Hosté: Sirigu – van der Wiel, Silva (C), Luiz, Maxwell – Verratti (70. Bahebeck), Motta, Matuidi – Lucas (89. Chantôme), Cavani, Pastore (70. Cabaye).

Hosté: 88. El Ghazi

Domácí: ter Stegen – Dani Alves, Bartra, Piqué, Alba – Rakitić, Mascherano, Iniesta (C) (76. Rafinha) – Pedro, Messi (67. Munir), Neymar (62. Ramírez).

Hosté: Cillessen – van Rhijn, Veltman, Moisander (C), Viergever – Klaassen, Zimling (56. Riedewald), Andersen – Schøne, Sigþórsson (73. El Ghazi), Kishna (46. Milik).

Domácí: Bravo, Montoya, Xavi, Rafinha, Samper, Ramírez, Munir

Hosté: Boer, Riedewald, Denswil, Duarte, Milik, El Ghazi, Menig

Domácí: Pedro

Hosté: Veltman, van Rhijn, Riedewald

Collum (SCO) – McGraith (IRL), Chambers (SCO)

SKUPINA H

Historické tabulky dokázal vylepšit Šachtar na stadionu v Borisově. Doněcký celek jako první dokázal vyhrát úvodní poločas 6:0 a vděčí za to především Luizi Adrianovi. Brazilský kanonýr jako první hráč v historii Ligy mistrů vstřelil čtyři branky v prvním poločase a navrch přidal po pauze ještě pátou, čímž vyrovnal střelecký počin Messiho. Porto oslavilo stý zápas v soutěži výhrou 2:1 nad Bilbaem a vede tabulku skupiny H.