Úžasný Agüero sejmul Bayern a spasil City, Chelsea postupuje

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Manchesteru City velkolepým obratem proti Bayernu Mnichov udrželi šanci na postup ze základní skupiny Ligy mistrů. V zápase o všechno sice vedli 1:0 po penaltě a červené kartě pro Benatiu, kterého vyloučil český sudí Královec, pak ale Bayern dvakrát udeřil a vedl 2:1. Citizens ale během posledních minut dvěma góly Sergia Agüera duel otočili. Postup si pojistila Chelsea, která bez Petra Čecha zničila Schalke na jeho hřišti 5:0. Hattrickem se utrhl na čele historické tabulky střelců Lionel Messi od Raúla a přispěl k výhře Barcelony s Apoelem 4:0.

Čech na rozdíl od posledních dvou duelů Ligy mistrů proti Mariboru zůstal jen na lavičce a z ní sledoval bleskový nástup svých spoluhráčů.

Didier Drogba se dostal na trávník jako střídající hráč a mohl se radovat z pátého góluFoto Reuters

Už v druhé minutě se prosadil hlavou po rohu kapitán Terry a zaznamenal nejrychlejší branku Chelsea v soutěži. Ve 29. minutě zvýšil Willian a ještě před pauzou inkasovali domácí potřetí po Kirchhoffě vlastním gólu.

Střídající Drogba a Ramires upravili skóre do podoby debaklu a ještě víc pokazili kouči Schalke Robertu Di Matteovi souboj proti klubu, s nímž předloni Ligu mistrů vyhrál.

Šachtar slavil už před zápasem

Šachtar slavil postup ještě předtím, než nastoupil. Jistotu účast v jarních bojích získal už po zápase Borisova s Portem, který měl výkop o dvě a tři čtvrtě hodiny dříve. Díky výhře portugalského celku 3:0 má Šachtar na druhém místě nedostižný náskok, který nemohla smazat ani pozdější porážka 0:1 s Bilbaem.

Sergio Agüero zařídil Manchesteru City výhru 3:2 ve šlágru nad Bayernem Mnichov

Porto v Borisově udeřilo v rozmezí devíti minut na začátku druhé půle, kdy se trefili Herrera a Jackson Martínez. Třetí trefu přidal v závěru Tello.

Borisov potvrdil pozici nejhůř bránícího týmu soutěže. Inkasoval již 22 branek a vyrovnal tak nelichotivý rekord v počtu obdržených gólů v základní skupině. Ten nyní drží spolu s Dinamem Záhřeb a Nordsjaellandem.

City zdramatizovalo skupinu

Naopak situace se zamotala ve skupině E, kde se Manchester City využil remízy CSKA Moskva s AS Řím a po výhře 3:2 nad jistým vítězem skupiny Bayernem se na oba týmy bodově dotáhl.

Naděje na postup žije. Manchester City porazil Bayern Mnichov 3:2Foto EPA

Souboj mezi anglickým a německým šampionem řídil český sudí Královec, který ve dvacáté minutě vyloučil po zákroku ve vápně na unikajícího Agüera hostujícího Benatiu a sám faulovaný proměnil penaltu.

Bayern i v deseti ještě do přestávky skóre otočil, ale nezastavitelný Agüero dvěma góly v závěru zařídil další obrat. Argentinský kanonýr dal v posledních dvanácti zápasech za City čtrnáct branek.

V Moskvě, kde se kvůli disciplinárnímu trestu pro CSKA znovu hrálo před prázdným hledištěm, poslal Řím ve 43. minutě do vedení povedenou ránou z přímého kopu kapitán Francesco Totti.

Vylepšil tak svůj vlastní rekord pro nejstaršího střelce Ligy mistrů, dnes skóroval ve 38 letech a 59 dnech. Hosté vedení neudrželi, v posledních sekundách nastavení je o něj připravil Vasilij Berezuckij.

Messi posunul rekord hned o tři góly

Ve skupině F už byly postupující týmy známé po čtvrtém kole a tak hlavní pozornost vzbudilo další střelecké představení Messiho.

Argentinský fenomén třemi góly přispěl k výhře Barcelony na půdě Apoelu Nikósie 4:0 a se 74 brankami unikl v historické tabulce kanonýrů soutěže Raúlovi, který jich má na kontě 71. V druhém duelu skupiny Paris St. Germain porazil Ajax Amsterodam a udržel si první příčku ve skupině.

V zápase mezi Sportingem Lisabon a Mariborem došlo po přestávce k výpadku osvětlení. Duel ale po vynucené pauze se zpožděním 40 minut pokračoval a portugalský tým po výhře 3:1 poskočil na druhé místo skupiny o dva body před Schalke.

Skupina E

Manchester City - Bayern Mnichov 3:2 (1:2)
Branky: 22. z pen., 85. a 90.+1 Agüero - 40. Xabi Alonso, 45. Lewandowski. Rozhodčí: Královec (ČR). ČK: 20. Benatia (Bayern). Diváci: 44.510.

CSKA Moskva - AS Řím 1:1 (0:1)
Branky: 90.+3 V. Berezuckij - 43. Totti. Rozhodčí: Brych (Něm.). Bez diváků.

1. Bayern 6 5 0 1 16:4 15
2. Manchester City 6 2 2 2 9:8 8
3. Řím 6 1 2 3 8:14 5
4. CSKA Moskva 6 1 2 3 6:13 5

Skupina F

Apoel Nikósie - FC Barcelona 0:4 (0:2)
Branky: 38., 58. a 87. Messi, 27. Suárez. Rozhodčí: Rocchi (It.). Diváci: 20.626.

Paris St. Germain - Ajax Amsterodam 3:1 (1:0)
Branky: 33. a 83. Cavani, 78. Ibrahimovic - 67. Klaassen. Rozhodčí: Jug (Slovin.). Diváci: 46.130.

1. Barcelona 6 5 0 1 15:5 15
2. Paris SG 6 4 1 1 10:7 13
3. Ajax 6 1 2 3 8:10 5
4. Apoel 6 0 1 5 1:12 1

Skupina G

Schalke 04 - Chelsea FC 0:5 (0:3)
Branky: 2. Terry, 29. Willian, 44. vlastní Kirchhoff, 76. Drogba, 78. Ramires. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). Diváci: 54.442.

Sporting Lisabon - NK Maribor 3:1 (2:1)
Branky: 10. Carlos Mané, 35. Nani, 65. Slimaní - 42. vlastní Jefferson. Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 32.739.

1. Chelsea 6 4 2 0 17:3 14
2. Schalke 6 2 2 2 9:14 8
3. Sporting 6 2 1 3 12:12 7
4. Maribor 6 0 3 3 4:13 3

Skupina H

BATE Borisov - FC Porto 0:3 (0:0)
Branky: 56. Herrera, 65. Jackson Martínez, 89. Tello. Rozhodčí: Hategan (Rum.). Diváci: 10.147.

Šachtar Doněck - Athletic Bilbao 0:1 (0:0)
Branka: 68. San José. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). Diváci: 33.489.

1. FC Porto 6 4 2 0 16:4 14
2. Šachtar 6 2 3 1 15:4 9
3. Bilbao 6 2 1 3 5:6 7
4. BATE Borisov 6 1 0 5 2:24 3