20. srpna 2015 • 18:47

Malmö štvalo chování hráčů Celtiku: Jsou jako prasata a děti

Autor:
Dvougóloví hrdinové na každé straně: Leigh Griffiths ze Celtiku a Jo Inge Berget z Malmö
TOP VIDEA
Česko - Litva: Janktova paráda! V prvním startu první gól a je to 2:0 Česko - Litva: Janktova paráda! V prvním startu první gól a je to 2:0
Třinec - Chomutov: Trefa ve druhém prodloužení! Cienciala vystřelil Ocelářům naději Třinec - Chomutov: Trefa ve druhém prodloužení! Cienciala vystřelil Ocelářům naději
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zápasy na skotské půdě jsou pro každý tým náročné. V prvním duelu play off Ligy mistrů proti Celtiku Glasgow to na vlastní kůži pocítili fotbalisté Malmö. Švédský tým, který loni vyřadil z prestižní soutěže Spartu, rychle prohrával 0:2, ztrátu nedokázal dohnat, prohrál 2:3 a po utkání se jeho fotbalisté hodně zlobili. "Domácí se chovali jako prasata. Všichni," běsnil po utkání hostující gólman Johan Wiland.Úspěch domácích barev zajistil ďábelský vstup do zápasu. Celtic v úvodní desetiminutovce vstřelil dvě branky, po zápase se radoval z výhry 3:2. Hostům se však nelíbilo, jak se k nim hráči skotského mistra chovali na hřišti.

"Jsou to prasata, všichni, tak to prostě je," sdělil bez okolků brankář Malmö Johan Wiland přítomným švédským reportérům. "Musíte ale zůstat v klidu a na hřišti dělat to, co máte," zamyslel se 34letý brankář. "Ale Leigh Griffiths (autor dvou branek Celtiku), jak to říct, choval se jako dítě, pořád někoho tahal za dres."

Ke kritice domácího výběru se přidal i Wilandův kolega Rasmus Bengtsson. "Mají tam hráče, kteří hodně mluví. Asi víte, jak to myslím. Jejich kapitán Scott Brown a někteří další to takhle zkouší, je to jejich styl. Ale měli by se víc zaměřit na vlastní výkon, nemyslím si, že jim to pomohlo," hodnotil devětadvacetiletý stoper.

Norský útočník Jo Inge Berget ale tak rázný nebyl. "Neřekl bych, že je to parta prasat. Mají v týmu dobré hráče, věděli jsme už před zápasem, že to bude těžké."

Na vyprodaném Celtic Parku to má každý tým složité, své by o tom mohla vyprávět naříklad slavná Barcelona, která zde měla problémy v Lize mistrů. Zdejší diváci vytváří jednu z nejpůsobivějších atmosfér na světě, hráči jdou do každého souboje naplno. A zřejmě nejen to.

Bude to stačit na Ligu mistrů? Nebo se bude radovat švédský mistr? Loňský přemožitel pražské Sparty bude moct porážku 2:3 odčinit v odvetě, která je na programu 25. srpna.

Témata:  sportfotballiga mistrůMalmöceltic