SOUHRN LM: Arsenal i Barcelona ztratily, pálila Chelsea

Autor: iSport.cz, ČTK, iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

STŘEDEČNÍ ZÁPASY LIGY MISTRŮ | Reprezentační brankář Petr Čech poprvé v sezoně zůstal nečekaně jen na lavičce fotbalistů Arsenalu, kteří vstoupili do Ligy mistrů porážkou 1:2 na hřišti Dinama Záhřeb. Obhájci trofeje z Barcelony v úvodním utkání skupiny remizovali v Římě 1:1 s domácím AS. Chelsea zapomněla na trápení z Premier League a v Londýně deklasovala plzeňského přemožitele z předkola Maccabi Tel Aviv 4:0.

Čech sice v posledních třech ligových duelech udržel čisté konto, přesto trenér Wenger dal v brance přednost Ospinovi. Kolumbijského reprezentanta ve 24. minutě nešťastně překonal spoluhráč Oxlade-Chamberlain, který do sítě tečoval Pivaričovu odraženou střelu.

Situaci Arsenalu v Záhřebu ještě před pauzou zhoršil Giroud. Francouzský útočník dostal během sedmnácti minut dvě žluté karty a musel ze hřiště. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 58. minutě Fernandes hlavou po rohu. Za dvacet minut snížil střídající Walcott, ale chorvatský šampion už cennou výhru udržel.

AS Řím urval bod s Barcelonou

Barcelona začala v Římě lépe a v 21. minutě skóroval Suárez hlavou po Rakitičově centru. Po půlhodině hry ale vyrovnal Florenzi, jehož překvapivá střela od postranní čáry asi ze 40 metrů zapadla za záda vyběhnutého gólmana Ter Stegena.

Katalánský celek si pak nedokázal nad dobře bránícím AS vytvořit výraznější převahu. V 78. minutě mohl při svém jubilejním stém startu v LM rozhodnout hvězdný kanonýr Messi, jenže trefil břevno domácí branky.

Olivier Giroud smutní po inkasovaném gólu

Chelsea zdrtila přemožitele Plzně

Fanoušci Chelsea se proti Maccabi mohli radovat už v šesté minutě, ale Hazard z penalty přestřelil. Po čtvrthodině hry přece jen otevřel skóre z přímého kopu Willian. V nastavení první půle domácí zahrávali druhý pokutový kop a Oscar už v tomto případě nezaváhal.

V 58. minutě přidal třetí gól Diego Costa, jenž se v LM trefil poprvé od dubna 2014. Čtvrtou branku Chelsea vstřelil v závěru Fábregas. "Blues" si tak spravili chuť po nepovedeném vstupu do anglické ligy, v níž z pěti kol získali pouhé čtyři body a jsou až sedmnáctí.

Bayern si pohrál s Olympiakosem

Bayern Mnichov zvítězil na stadionu Olympiakosu Pireus jasně 3:0. Favorita poslal do vedení v 52. minutě Müller, v předposlední minutě přidal pojistku střídající Götze a v nastavení ještě proměnil penaltu ve formě hrající Müller. Reprezentační útočník dal za posledních pět soutěžních zápasů v mnichovském dresu osm gólů. Bayern tak vyhrál dvanáctý zahajovací duel LM za sebou.

Další německý zástupce Leverkusen před svým publikem porazil BATE Borisov 4:1 až díky třem brankám ve druhém poločase. Dvakrát se trefil Calhanoglu, jednou mířila přesně letní posila z Manchesteru United Hernández.

Petrohrad i díky dvěma zásahům Brazilce Hulka zvítězil 3:2 ve Valencii, Dynamo Kyjev doma v předposlední minutě zachránilo remízu 2:2 s Portem. Gent doma hrál 1:1 s Lyonem, přestože utkání dohrával bez dvou vyloučených hráčů.

Skupina E:

Bayer Leverkusen - BATE Borisov 4:1 (1:1)
Branky: 47. a 76. z pen. Calhanoglu, 4. Mehmedi, 59. Hernández - 13. Milunovič. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.).

AS Řím - FC Barcelona 1:1 (1:1)
Branky: 31. Florenzi - 21. Suárez. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.).

1. Barcelona 10 7 2 1 22:8 23
2. Leverkusen 6 1 3 2 13:12 6
3. Řím 8 1 3 4 11:20 6
4. BATE Borisov 6 1 2 3 5:12 5

Skupina F:

Dinamo Záhřeb - Arsenal 2:1 (1:0)
Branky: 24. vlastní Oxlade-Chamberlain, 58. Fernandes - 79. Walcott. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ČK: 40. Giroud (Arsenal).

Olympiakos Pireus - Bayern Mnichov 0:3 (0:0)
Branky: 52. a 90.+2 z pen. Müller, 89. Götze. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.).

1. Bayern 12 7 2 2 30:11 23
2. Arsenal 8 3 0 5 13:15 9
3. Olympiacos 6 3 0 3 6:13 9
4. Záhřeb 6 1 0 5 3:14 3

Skupina G:

Dynamo Kyjev - FC Porto 2:2 (1:1)
Branky: 20. Gusev, 89. Bujalskij - 23. a 81. Aboubakar. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.).

Chelsea - Maccabi Tel Aviv 4:0 (2:0)
Branky: 15. Willian, 45.+4 Oscar z pen., 58. Diego Costa, 78. Fábregas. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Foltyn (všichni Něm.).

1. Chelsea 8 4 1 3 15:7 13
2. Kyjev 8 3 3 2 9:7 12
3. FC Porto 6 3 1 2 9:8 10
4. M. Tel-Aviv 6 0 0 6 1:16 0

Skupina H:

Valencie - Zenit Petrohrad 2:3 (0:2)
Branky: 52. Joao Cancelo, 73. André Gomes - 9. a 45. Hulk, 76. Witsel. Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Conquer (všichni Skot.).

Gent - Olympique Lyon 1:1 (0:0)
Branka: 68. Milicevic - 58. Jallet. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Connor (Skot.). ČK: 41. Dejaegere, 88. Foket (oba Gent).

1. Petrohrad 8 5 0 3 14:9 15
2. Gent 8 3 1 4 10:11 10
3. Valencia 6 2 0 4 5:9 6
4. Lyon 6 1 1 4 5:9 4