17. září 2015 • 11:48

Brutalita v Aténách. Policisté obušky seřezali fanoušky Bayernu

Autor:
Řečtí policisté zmlátili fanoušky Bayernu
TOP VIDEA
Unikátní záběry ze šlágru: Rosický v obleku i trable kapitána Unikátní záběry ze šlágru: Rosický v obleku i trable kapitána
Jak si vedly hvězdy La Ligy: Nezastavitelný Messi, Ronaldo bez gólu Jak si vedly hvězdy La Ligy: Nezastavitelný Messi, Ronaldo bez gólu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tyhle záběry nahánějí husí kůži. Dvě hodiny před výkopem utkání Ligy mistrů mezi Olympiakosem a Bayernem řečtí policisté brutálně seřezali fanoušky hostí. Podle dostupných informací není jasné, kdo potyčku vyprovokoval, jeden z fanoušků byl prý ve vážném stavu odvezen do nemocnice.Bayern Mnichov vyhrál ve středu večer v Aténách, když v základní skupině Ligy mistrů porazil Olympiakos 3:0. Úvod utkání ovšem některým fanouškům znepříjemnila řecká policie. Ta je obviněna z nepřiměřené síly poté, co se objevilo video, jak napadla fanoušky hostí.

Celý incident se odehrál dvě hodiny před utkáním. Na záběrech je jasně patrné, že policisté obušky bijí fanoušky, i když ti nekladou žádný odpor a snaží se pouze před ranami utéci. "Naši fanoušci se chovali hulvátsky a policie nepřiměřeně použila obušky," zhodnotil celou situaci mluvčí Bayrnu pro německý deník Bild. "Zatím k tomu nemáme všechny informace, takže to nechceme v téhle době hodnotit víc."

"To rozhodně nejsou hezké záběry, navíc vzhledem k tomu, že v průběhu dne ve městě nebyly žádné incidenty," nechal se slyšet německý velvyslanec v Aténách Peter Schoof. "Možná, že tu policie takhle řeší všechny vyhrocené zápasy. Mrzí mě, že vidím tyto záběry, člověk si musí klást otázku, zda to policie trochu nepřehnala," dodal.

Někteří fanoušci na protest na stadion nešli, většina z nich ale svůj klub nakonec podpořila. Situace mezi Německem a Řeckem je v poslední době vyostřená také kvůli politické situaci, kdy řečtí občané obviňují Německo ze své finanční krize.