LM: Juventus, Atlético a PSG postupují, United musí zabrat

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli v Lize mistrů při návratu útočníka Zlatana Ibrahimovce do Malmö 5:0 a postoupili do osmifinále. Účast ve vyřazovacích bojích si dnes zajistili také hráči Juventusu, Atlética Madrid, Benficy Lisabon a doplnili tak další osmifinalisty Petrohrad, Manchester City, Real Madrid a Barcelonu s Bayernem Mnichov.

PSG potvrdil roli favorita ve Švédsku už ve třetí minutě, kdy se prosadil Rabiot. O deset minut později se trefil Di María a postaral se tak o jubilejní 7000. gól v Lize mistrů - navíc shodou okolností na den přesně 23 let od historicky první branky v soutěži.

V 50. minutě se dočkal i Ibrahimovic, který se Malmö narodil a v tamním klubu vykročil do velkého fotbalu. Když domácí Rosenberg trefil po hodině hry z penalty nařízené po Maxwellově faulu pouze tyč, dokonali debakl svým druhým zásahem v utkání Di María a Lucas.

Zápas PSG na hřišti švédského Malmö byl pro Zlatana Ibrahimovice zcela mimořádný

K vysoké výhře hostů se schylovalo také ve druhém utkání skupiny A, ve kterém Real Madrid vedl nad Šachtarem Doněck i díky dvěma brankám Cristiana Ronalda už 4:0. Bílý balet, jenž v sobotu utrpěl debakl s Barcelonou, ale prokázal, že není v nejlepším rozpoložení, a třemi góly v rozmezí deseti minut dovolil domácím utkání zdramatizovat. Nakonec ale výhru 4:3 uhájil.

Skupina A:

Malmö - Paris St. Germain 0:5 (0:2)
Branky: 14. a 68. Di María, 3. Rabiot, 50. Ibrahimovic, 82. Lucas. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Connor (Skot.). Diváci: 20.000.

Šachtar Doněck - Real Madrid 3:4 (0:1)
Branky: 78. z pen. a 88. Teixeira, 83. Dentinho - 18. a 70. Ronaldo, 50. Modrič, 52. Carvajal. Rozhodčí: Nijhuis - Van den Ven, Schaap (všichni Niz.). Diváci: 33.990.

1. Real 13 9 3 1 28:6 30
2. Paris SG 10 6 2 2 18:6 20
3. Šachtar 6 1 0 5 7:14 3
4. Malmö 6 1 0 5 1:21 3

Druhý manchesterský celek United dnes naopak šanci zajistit si s předstihem místo ve vyřazovacích bojích promarnil. V domácím duelu, který řídil český rozhodčí Královec, uhrál pouze bezbrankovou remízu s PSV Eindhoven. Tabulku skupiny B tak po výhře 2:0 nad CSKA Moskva vede Wolfsburg o bod před United, šanci má i o další bod zpět třetí PSV.

Skupina B:

CSKA Moskva - Wolfsburg 0:2 (0:0)
Branky: 67. vlastní Akinfejev, 88. Schürrle

Manchester United - PSV Eindhoven 0:0
Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek (ČR). Diváci: 75.000.

Zlatan Ibrahimovic zařídil pro fanoušky na náměstí velkoplošnou obrazovku, na které mohli sledovat zápas domácího Malmö proti PSG

Rafael Benítez mohl být po výhře svého týmu v Doněcku spokojen jen částečně

1. Wolfsburg 10 7 0 3 15:11 21
2. Eindhoven 8 3 3 2 8:7 12
3. Manchester 6 2 2 2 7:7 8
4. CSKA Moskva 6 1 1 4 5:9 4

Zlatan Ibrahimovič gól proti Malmö neslavil

Atlético prošlo ve skupině C do osmifinále po vítězství 2:0 nad Galatasarayem Istanbul. Pomohlo tak k postupu i Benfice Lisabon, které tím pádem stačila remíza 2:2 z Astany.

Domácí poslal do vedení v 19. minutě Twumasi, po půlhodině hry přidal druhý gól Astany po standardní situaci Aničič. Krátce před pauzou snížil třetí přesnou hlavičkou Jiménez a mexický útočník v 72. minutě pohotovou střelou vyrovnal. Kazašský nováček definitivně přišel o šanci na postup a v LM se opět nedočkal premiérového vítězství.

Skupina C:

FC Astana - Benfica Lisabon 2:2 (2:1)
Branky: 19. Twumasi, 31. Aničič - 40. a 72. Jiménez.

Atlético Madrid - Galatasaray Istanbul 2:0 (1:0)
Branky: 13. a 65. Griezmann. Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). Diváci: 44.000.

1. Atlético 13 6 4 3 17:8 22
2. Benfica 10 5 2 3 15:12 17
3. Galatasaray 6 1 2 3 6:10 5
4. Astana 6 0 4 2 5:11 4

Ve skupině D má jisté místo v jarním play off Juventus, který si poradil 1:0 s již jistým osmifinalistou Manchesterem City.

Skupina D:

Juventus Turín - Manchester City 1:0 (1:0)
Branka: 18. Mandžukič. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). Diváci: 38.000.

Mönchengladbach - FC Sevilla 4:2 (1:0)
Branky: 29. a 83. Stindl, 68. Johnson, 78. Raffael - 82. Vittolo, 90.+1 Banega z pen. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). Diváci: 45.177.

1. Manchester City 12 6 3 3 18:12 21
2. Juventus 8 3 3 1 10:9 12
3. Sevilla 6 2 0 4 8:11 6
4. Mgladbach 6 1 2 3 8:12 5