Real vyrovnal rekord Ligy mistrů, Malmö zničil 8:0. United končí

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

ÚTERNÍ ZÁPASY LM | Fotbalisté Realu Madrid porazili na závěr základní skupiny Ligy mistrů Malmö 8:0 i díky čtyřem gólům Cristiana Ronalda a hattricku Karima Benzemy a vyrovnali nejvyšší výhru v historii soutěže.  Stejný výsledek před nimi uhrál v roce 2007 Liverpool proti Besiktasi Istanbul.

Ze skupiny B postoupily PSV Eindhoven a Wolfsburg, který porazil v klíčovém utkání Manchester United 3:2. Anglický celek v soutěži překvapivě končí a představí se v jarních bojích Evropské ligy, kde může narazit i na pražskou Spartu.

Manchester se přitom ujal vedení už v 10. minutě, když po dvou kolmých přihrávkách od Blinda a Maty se ocitl za obranou Martial a chladnokrevně zakončil. Pro nejdražšího teenagera v historii fotbalu to byl první gól po 690 odehraných minutách.

Jenže Wolfsburg už za čtyři minuty srovnal po teči Nalda při standardní situaci a ještě do poločasu skóre otočil Vieirinha, který zakončil do prázdné branky pohlednou individuální akci Draxlera. Ten po narážečce prošel celou obranou Manchesteru a ještě nezištně přihrál volnému spoluhráči.

Manchester sice dokázal srovnat, ale gól nebyl uznán kvůli ofsajdu Maty. Následně United několikrát podržel brankář De Gea a hosté toho využili k vyrovnání po vlastní brance Wolfsburgu. Jenže hned vzápětí se po další standardní situaci prosadil znovu Naldo a Manchester prohrál.

Zachránit ho mohla ještě porážka Eindhovenu, který čtvrt hodiny před koncem zápasu s CSKA Moskva skutečně prohrával po penaltě Dzagojeva, ale ještě stačil skóre otočit a výhrou 2:1 si zajistil postup.

Ronaldo zničil švédské Malmö

To Real Madrid už měl postup jistý před zápasem, přesto proti Malmö nasadil téměř nejsilnější sestavu. A ta od začátku švédského soupeře jasně přehrávala. Nejprve se dvakrát trefil Benzema, do poločasu ještě zvýšil Ronaldo, který se prosadil z přímého kopu. Pro hvězdného Portugalce to byl teprve třetí gól z posledních 97 pokusů z přímých kopů a desátý ze 146 pokusů v Lize mistrů.

Po změně stran Ronaldo přidal další tři góly a potvrdil roli nejlepšího střelce v historii Ligy mistrů. Zároveň se stal prvním hráčem v historii, který stihl už během základní skupiny nastřílet dvouciferný počet gólů. Hattrick pak uzavřel i Benzema.

Ve skupině C vybojovalo první místo Atlético Madrid, které oplatilo domácí porážku Benfice Lisabon a vyhrálo 2:1. Skupinu D ovládl Manchester City, který porazil Mönchengladbach 4:2.

Poločas sice prohrál, ale v poslední desetiminutovce skóre otočil, když se dvakrát během minuty trefil Sterling a výhru potvrdil i bývalý hráč pražské Sparty Bony. Juventus prohrál 0:1 v Seville, duel rozhodl jeho bývalý hráč Llorente.

Skupina A

Paris St. Germain - Šachtar Doněck 2:0 (0:0)

Branky: 57. Lucas, 86. Ibrahimovic. Rozhodčí: Taylor - Burt, Beswick (všichni Angl.).

Real Madrid - Malmö 8:0 (3:0)
Branky: 39., 47., 50. a 59. Ronaldo, 12., 24. a 74. Benzema, 70. Kovačič. Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Di Fiore (všichni It.).

1. Real 13 9 3 1 28:6 30
2. Paris SG 10 6 2 2 18:6 20
3. Šachtar 6 1 0 5 7:14 3
4. Malmö 6 1 0 5 1:21 3

Skupina B

Wolfsburg - Manchester United 3:2 (2:1)

Branky: 14. a 84. Naldo, 29. Vieirinha - 10. Martial, 82. vlastní Guilavogui. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).

PSV Eindhoven - CSKA Moskva 2:1 (0:0)
Branky: 78. De Jong, 85. Propper - 76. Dzagojev z pen. Rozhodčí: Borbalán - Cabanero, Alonso (všichni Šp.).

1. Wolfsburg 10 7 0 3 15:11 21
2. Eindhoven 8 3 3 2 8:7 12
3. Manchester 6 2 2 2 7:7 8
4. CSKA Moskva 6 1 1 4 5:9 4

Skupina C

Galatasaray Istanbul - Astana 1:1 (0:0)

Branky: 64. Inan - 62. Twumasi. Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Conquer (všichni Skot.).

Benfica Lisabon - Atlético Madrid 1:2 (0:1)
Branky: 75. Mitroglu - 33. Niguéz, 55. Vietto. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.).

1. Atlético 13 6 4 3 17:8 22
2. Benfica 10 5 2 3 15:12 17
3. Galatasaray 6 1 2 3 6:10 5
4. Astana 6 0 4 2 5:11 4

Skupina D

FC Sevilla - Juventus Turín 1:0 (0:0)

Branka: 65. Llorente. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

Manchester City - Mönchengladbach 4:2 (1:2)
Branky: 80. a 81. Sterling, 16. Silva, 85. Bony - 19. Korb, 43. Raffael. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.).

1. Manchester City 12 6 3 3 18:12 21
2. Juventus 8 3 3 1 10:9 12
3. Sevilla 6 2 0 4 8:11 6
4. Mgladbach 6 1 2 3 8:12 5