Jakub Dvořák
18. února 2016 • 04:58

Hon na Královce! Český sudí vzal Římu proti Realu jasnou penaltu

Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Špatně vyhodnotili hned několik ofsajdů, ale tu hlavní hrubku si česko-slovenští sudí v utkání AS Řím proti Realu (0:2) schovali až do 80. minuty. Obránce Carvajal v pokutovém území atakoval domácího Alessandra Florenziho, ale sudí Pavel Královec pokutový kop pro AS nenařídil.

Možná si někdo ještě vzpomene na utkání Chelsea proti Dynamu Kyjev v základní skupině. Duel, který měl český sudí Pavel Královec pod taktovkou. Tehdy na simulování útočníka „blues“ Královec neskočil a penaltu pro londýnský klub odmítl správně.

V Římě se však od sudího Královce a asistentů Martina Wilczeka s Romanem Slyškem odehrával úplně jiný scénář. Real vedl nad domácím výběrem díky brance Cristiana Ronalda od 57. minuty 1:0 a musel se čím dál tím více bránit nebezpečným brejkům Římanů.

Jeden z nich přišel na sklonku 79. a 80. minuty. Edin Džeko potáhl míč po levé straně, uvolnil se a v pokutovém území Realu a našel volného Alessandra Florenziho. Ten se snažil dostat do zakončení, ale okamžitě u něho byli záložník Toni Kroos a obránce Dani Carvajal. Právě španělský bek zajel do kapitána AS nedovoleným způsobem, po kterém měl být nařízen pokutový kop.

Sudí Královec ale nechal hru pokračovat, což domácí nemohli unést a přes celé hřiště ho pronásledovali a dožadovali se vysvětlení.

Složení sudích pro utkání AS Řím – Real

Hlavní sudí: Pavel Královec
Asistenti: Roman Slyško (Slovensko), Martin Wilczek
Čtvrtý sudí: Tomáš Mokrusch
Brankoví sudí: Petr Ardeleánu, Michal Paták

Domácí se na českého sudího velmi zlobili

Kapitán Florenzi, který byl faulován, si celou situaci s českým rozhodčím vysvětloval ještě několik minut poté.

Nenařízená penalta však nebyla jedinou kaňkou česko-slovenské výpravy, která utkání řídila. Asistenti Martin Wilczek a slovenský sudí Roman Slyško minimálně čtyři ofsajdové situaci přehlédli. Real nakonec zvítězil nad AS 2:0 a odvezl si do odvety velmi slušný výsledek.