24. února 2016 • 22:38

City zvládlo Kyjev 3:1 a myslí na postup, PSV ubránilo Atlético

Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Fotbalisté Manchesteru City zahájili osmifinále Ligy mistrů výhrou 3:1 na hřišti Dynama Kyjev a přiblížili se premiérovému postupu mezi nejlepší osmičku soutěže. Ve druhém dnešním zápase Atlético Madrid v Eindhovenu remizovalo 0:0 s domácím PSV, přestože hrálo přes dvacet minut v početní výhodě. Odvety se hrají 15. března.

Hosté: 15. Agüero, 40. Silva, 90. Y. Touré

Domácí: Šovkovskij (C) – Silva (66. Makarenko), Chačeridi, Dragović, D. Vida – Jarmolenko, Garmaš (31. Veloso), Rybalka, Bujalskij, D. González – Teodorczyk (46. Júnior Moraes).

Hosté: Hart – Sagna, Kompany (C), Otamendi, Clichy – Fernando, Fernandinho – Silva, Y. Touré, Sterling – Agüero (90+1. Iheanacho).

Domácí: Rudko, Makarenko, Veloso, Petrović, Korzun, Gusev, Moraes

Hosté: Caballero, Demichelis, Zabaleta, Mangala, Kolarov, Iheanacho, García

Antonio Mateu – Pau Cebrián, Roberto Díaz (všichni Španělsko)

NSC Olimpiyskiy, Kyjev

53 691 diváků

City do utkání nevstupovali v ideálním rozpoložení, protože prohráli poslední tři soutěžní zápasy a naposledy v nedělním osmifinále Anglického poháru utrpěli s Chelsea debakl 1:5. Svěřenci Manuela Pellegriniho však v Kyjevě dokázali přečkat úvodní šance domácích a po čtvrthodině hry se ujali vedení. Touré z rohu sklepl hlavou míč na kanonýra Agüera a ten se tvrdou ranou nemýlil.

Pět minut před pauzou Manchester přidal druhý gól, když akci Agüera a Sterlinga zakončil na zadní tyči nepokrytý Silva. Pak ještě Agüero zahodil další velkou šanci a ze samostatného úniku netrefil branku.

Dynamo, za které hrál od začátku i bývalý liberecký záložník Rybalka, vstoupilo do druhé půle aktivně a v 59. minutě snížilo po tečované střele Bujalskije. Ten mohl v závěru i vyrovnat, ale brankář Hart ho tentokrát výborně vychytal. Poslední slovo měl v Kyjevě hostující Touré, jenž uzavřel skóre povedenou technickou ranou.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Dynamo Kyjev - Manchester City 1:3 (0:2)

Branky: 59. Bujalskij - 15. Agüero, 40. Silva, 90. Touré. Rozhodčí: Lahoz - Cerbrián, Del Palomar (všichni Šp.). Diváci: 53.691.

Dynamo: Šovkovskij - Danilo Silva (66. Makarenko), Chačeridi, Dragovic, Vida - Garmaš (31. Veloso), Rybalka, Bujalskij - Jarmolenko, Teodorczyk (46. Moraes), González. Trenér: Rebrov.

City: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandinho - Silva, Touré, Sterling - Agüero (90.+1 Iheanacho). Trenér: Pellegrini.

Atlético Madrid

Domácí: Zoet – Arias, Bruma, H. Moreno, Willems – L. Narsingh (65. Isimat-Mirin), van Ginkel, D. Pröpper, Guardado (C) (75. Hendrix), Locadia (86. Lestienne) – Pereiro.

Hosté: Oblak – Torres Juanfran, Savić, Godín, Luís – Ó. Torres, Gabi (C), Ñíguez (74. Á. Correa), Koke – Griezmann, Vietto (61. F. Torres).

Domácí: Pasveer, Isimat-Mirin, Brenet, Schaars, Hendrix, Lestienne, Jozefzoon

Hosté: Moyà, Gámez, Giménez, Kranevitter, Fernández, Correa, Torres

Domácí: Pereiro, Pereiro (č)

Hosté: Savić

Orsato – Manganelli, Di Fiore (Ita.)

PSV Stadion, Eindhoven (Nizozemsko)

Atlético v Nizozemsku poprvé zahrozilo už ve čtvrté minutě po lobu Vietta, ale míč vykopl z brankové čáry stoper Bruma. Griezmannův únik poté zneškodnil domácí brankář Zoet. Šanci měli i hráči PSV a při pokusu Pröppera dobře zakročil gólman Oblak.

Po hodině hry sice hostující Godín dostal míč do sítě, jenže gól nebyl uznán pro faul při hlavičkovém souboji. V 68. minutě nastala komplikace pro Eindhoven, protože Pereiro byl po druhé žluté kartě vyloučen. Domácí však oslabení zvládli a ve čtvrtém soutěžním utkání za sebou neinkasovali.

PSV Eindhoven - Atlético Madrid 0:0

Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Di Fiore (všichni It.). ČK: 68. Pereiro (PSV). Diváci: 34.948.

PSV: Zoet - Arias, Bruma, Moreno, Willems - Narsingh (65. Isimat-Mirin), Van Ginkel, Pröpper, Guardado (75. Hendrix), Locadia (86. Lestienne) - Pereiro. Trenér: Cocu.

Atlético: Oblak - Juanfran, Godín, Savič, Filipe Luís - Ó. Torres, Gabi, Saúl (74. Correa), Koke - Griezmann, Vietto (61. F. Torres). Trenér: Simeone.