13. dubna 2016 • 22:35

Atlético srazilo Barcelonu a slaví postup. V semifinále LM je i Bayern

Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

Atlético Madrid to dokázalo. Tým trenéra Diega Simeoneho smazal v odvetném utkání čtvrtfinále Ligy mistrů proti Barceloně jednobrankovou ztrátu a po výhře 2:0 slaví postup do semifinále. Naopak největší favorit letošního ročníku může na obhajobu trofeje zapomenout. Postup vybojoval také Bayern Mnichov, kterému stačila remíza 2:2 na půdě Benficy. Atlético s Bayernem tak doplnily v semifinále Real Madrid a Manchester City.

Barcelona proti Atléticu potvrdila, že se jí v poslední době nedaří, a připsala si už třetí prohru v posledních čtyřech zápasech. Postaral se o to Griezmann, který v 36. minutě otevřel skóre a dvě minuty před koncem zpečetil postup Atlética gólem z penalty, nařízené za Iniestovu ruku.

Atlético tak dalo vzpomenout na ročník 2013/14, kdy rovněž ve čtvrtfinále vyřadilo Barcelonu a poté došlo až do finále, kde podlehlo Realu Madrid. Tým Diega Simeoneho se také postaral o to, že ve 24 ročnících Ligy mistrů ještě nikdo nedokázal obhájit titul.

Madridský celek rovněž dokázal ubránit Messiho, kterému nepovolil ani jednu střelu. V Lize mistrů se to argentinské hvězdě stalo shodou okolností poprvé od čtvrtfinále s Atléticem před dvěma lety. Messi si navíc prodloužil střelecké trápení na 452 minut bez gólu.

Hosté:

Domácí: Oblak – Torres Juanfran, Lucas Hernández, Godín, Luís – Koke, Gabi (C), Augusto Fernández (90+3. Savić), Ñíguez – Griezmann (90. Á. Correa), Ferreira-Carrasco (73. Partey).

Hosté: ter Stegen – Dani Alves (64. Roberto), Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić (64. Arda Turan), Busquets, Iniesta (C), Messi – L. Suárez, Neymar.

Domácí: Moyà, Kranevitter, Savić, Correa, Gámez, Partey, Vietto

Hosté: Douglas, Turan, Bravo, Bartra, Munir, Roberto, Adriano

Domácí: Gabi, Godín, Á. Correa, Koke

Hosté: L. Suárez, Neymar, Iniesta, Arda Turan

Nicola Rizzoli – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini

Estadio Vicente Calderón (Madrid)

Bayern sice od 27. minuty s Benficou prohrával, ale díky brankám Vidala a Müllera skóre otočil a Taliscova trefa na postupu do pátého semifinále za sebou už nic nezměnila. Trenér Pep Guardiola tak udržel s Mnichovem šanci na zopakování treble, na který po triumfu v Lize mistrů, bundeslize a německém poháru dosáhl před třemi lety tým vedený Juppem Heynckesem.

Hosté: 38. Arturo Vidal, 52. T. Müller

Domácí: Ederson – A. Almeida, Lindelöf, Jardel (C), Eliseu (88. Jović) – Fejsa, Sanches – Salvio (68. Talisca), Pizzi (58. Guedes), Carcela-González – Jiménez.

Hosté: Neuer – Lahm (C), Kimmich, Javi Martínez, Alaba – Arturo Vidal, Alonso (90. Bernat), Th. Alcântara – Costa, T. Müller (84. Lewandowski), Ribéry (90+2. Götze).

Domácí: Lopes, Luisão, Samaris, Guedes, Talisca, Jović, Semedo

Hosté: Ulreich, Rafinha, Lewandowski, Götze, Bernat, Rode, Coman

Domácí: Carcela-González, A. Almeida

Hosté: Javi Martínez

Kuipers – van Roekel, Zeinstra

Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz), Lisabon (kapacita: 65.647 diváků)

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Benfica Lisabon - Bayern Mnichov 2:2 (1:1)
Branky: 27. Jiménez, 76. Talisca - 38. Vidal, 52. Müller. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: González, Almeida - Martinez. Diváci: 66.000. První zápas: 0:1, postoupil Bayern.

Benfica: Ederson - Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu (88. Jovič) - Salvio (68. Talisca), Fejsa, Pizzi (58. Guedes), Sanches, González - Jiménez. Trenér: Vitória.

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Martinez, Alaba - Vidal, Xabi Alonso (90. Bernat), Alcántara - Douglas Costa, Müller (84. Lewandowski), Ribéry (90.+2 Götze). Trenér: Guardiola.

Atlético Madrid - FC Barcelona 2:0 (1:0)
Branky: 36. a 88. z pen. Griezmann. Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). ŽK: Gabi, Godín, Correa, Koke - Suárez, Neymar, Iniesta, Turan. Diváci: 54.000. První zápas: 1:2, postoupilo Atlético.

Atlético: Oblak - Juanfran, Godín, Hernández, Filipe Luís - Koke, Fernández (90.+3 Savič), Gabi, Níguez - Carrasco (74. Partey), Griezmann (90. Correa). Trenér: Simeone.

Barcelona: Ter Stegen - Alves (64. Roberto), Pique, Mascherano, Alba - Rakitič (64. Turan), Busquets, Iniesta - Messi, Suárez, Neymar. Trenér: Enrique.