27. dubna 2016 • 23:30

Guardiola nechal Atlétiku změřit trávník! Bayern pak deptal Oblak

Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Jako kdyby už před zápasem s Atlétikem (0:1) trenér Bayernu Pep Guardiola tušil, že je něco špatně. Když se ještě v odpoledních hodinách procházel po madridském stadionu, vůbec se mu nelíbil stav trávníku. Dokonce nechal přeměřit, zda zastřižení odpovídá regulím UEFA. Málo platné. Bavorský celek nenašel v úvodním semifinále Ligy mistrů na domácí recept a domů odjel s porážkou 0:1.

Poklidně se procházel po prosluněném stadionu Vicente Calderóna, když z ničeho nic nakopl trs trávy. Menší drn španělského trenéra však natolik upoutal, že si dokonce nechal zavolat své spolupracovníky, aby změřili, zda hrací plocha odpovídá předepsané délce podle regulí UEFA.

V nich stojí, že tráva nesmí dosahovat délky větší než 30mm. A to Atlético splnilo, přesto se Guardiola nechal ujistit svými kolegy.

Podle španělských reportérů je to jeho zvyk ještě z dob působení v Barceloně. Při každém venkovním utkání společně s Xavim chodili před výkopem na obchůzku a kontrolovali stav hrací plochy.

Ve středečním semifinále s Atlétikem však Guardiola žádnou výhodu nezískal. Naopak. Jeho svěřenci nedokázali nalézt recept na domácí obranu a především skvěle chytajícího brankáře Jana Oblaka, který Bayernu chytil minimálně dvě jasné gólové příležitosti.

Poprvé se Oblak předvedl v 57. minutě. Na rohový kop Costy si naběhl Javi Martínez a prudkou hlavičkou mířil přesně mezi tři tyče. Slovinský brankář ale reflexivním zákrokem jeho pokus chytil. V 74. minutě to na sebe vzal záložník Bayernu Arturo Vidal. Z dobrých 20 metrů napřáhl, ale jeho dělovku opět fantasticky vykryl brankář Oblak.

"Hráli jsme na vítězství. Chtěli jsme dát gól, neinkasovat a to se povedlo. Saúl to udělal skvěle a věřím, že i když Bayern po přestávce ukázal, že je velmi silný, tak máme na to je zastavit i v odvetě," prohlásil po utkání hrdiny domácích Oblak

Atlético tak udrželo až do konce utkání těsný jednobrankový náskok z 11. minuty a potvrdilo, že na stadionu Vicente Calderóna se mu daří. Z posledních třinácti domácích zápasů v Lize mistrů udrželo dvanácté čisté konto.