+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
4. května 2016 • 12:15

Divoch Simeone. Na Bayernu ho mírnil Ribéry, málem přišel o finále

Autor:
TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šlo o napínavý večer. Hrál se výtečný fotbal, v maximální intenzitě i kvalitě. Souboj Bayernu Mnichov s Atlétikem Madrid (2:1), po kterém hosté slavili postup do finále Ligy mistrů, nabídl rovněž představení dvou výtečných trenérů. Josep Guardiola i Diego Simeone jsou vyhlášení "lítači" u postranních lajn, výbušné osoby. Trenér madridského celku Simeone neudržel nervy v závěru utkání, kdy u lavičky dokonce strčil do týmového kolegy. Do slovní potyčky se během utkání dostal i se svým protějškem.Diego Simeone vždy celý zápas prožívá s mužstvem. Někdy se zdá, že u lavičky naběhá snad víc kilometrů než někteří aktéři utkání. V závěru duelu s Bayernem to ale přehnal.

Běželo nastavení, domácí vedli 2:1. Pokud by vstřelili gól, postupují, jinak se radovalo Atlético. Odkopnutý míč z kopaček hostí zrovna přistál kousek od lavičky španělského týmu, Simeone v tu chvíli chtěl využít taktického střídání.

Jasným gestem ukazoval směrem k hlavnímu sudímu, jenže hra pokračovala a Bayern dál útočil. Simeone v tu chvíli zuřil. Jeho naštvání odnesl muž, který v ruce držel světelnou tabuli signalizují čísla střídajících hráčů. Argentinský kouč do něj prudce strčil, vše bylo jasně vidět na záběrech kamer v přímém přenosu.

Pokud by se jednalo o rezervního sudího, Simeoneho by pravděpodobně neminul trest a nejspíš by ve finále nemohl na lavičku. Jenže mužem, do kterého strčil, byl člen realizačního týmu Atlétika a bývalý hráč Pablo Matesanz.

Simenone tak měl štěstí, jeho nevhodné extempore mu u UEFA projde. Velká bitva nabídla ještě další vyhrocené scény. Simeone se v prvním poločase pustil do slovní potyčky s Guardiolou, od trenéra Bayernu ho na distanc držel bavorský záložník Franck Ribéry.

"Doslova jsem se do toho utkání zamiloval, protože i můj tým hrál výborně. Vypořádali jsme se s tlakem a dokázali skórovat. Je neuvěřitelné, co jsme dokázali. Porazili jsme dva ze tří nejlepších týmů v Evropě," radoval se Simeone poté, co Atlético postoupilo po prohře 1:2.

To už byl v klidu a vychutnával si další obrovský úspěch své kariéry.

Divoký závěr utkání Bayernu s Atlétikem Madrid, kde se do slovní potyčky dostali trenéři Guardiola se Simeonem
Divoký závěr utkání Bayernu s Atlétikem Madrid, kde se do slovní potyčky dostali trenéři Guardiola se Simeonem